Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. decembra 2012

Český poslanec pôjde za korupciu na päť rokov za mrežeČeský poslanec Roman Pekárek, donedávna člen ODS, pôjde po rozhodnutí odvolacieho súdu za prijímanie úplatku a zneužitie právomoci verejného činiteľa na päť rokov do väzenia. Počas ...Zdieľať
vaznica vazenie vazba PRAHA 18. decembra (WEBNOVINY) - Český poslanec Roman Pekárek, donedávna člen ODS, pôjde po rozhodnutí odvolacieho súdu za prijímanie úplatku a zneužitie právomoci verejného činiteľa na päť rokov do väzenia.


Počas piatich rokov tiež nesmie vykonávať žiadnu funkciu v spojitosti so samosprávou, okrem zastupiteľského mandátu. Pekárek musí zaplatiť tiež peňažný trest vo výške 250-tisíc korún.

Ak tak nespraví, pripočítajú sa mu k trestu väzenia ďalšie tri mesiace. Pôvodne si mal za mrežami odsedieť šesť rokov, súd mu však trest zmiernil. Pekárek je pritom vôbec prvým právoplatne odsúdeným poslancom, ktorý vykonáva svoju funkciu. Vrchný súd v Prahe v utorok opúšťal so slzami v očiach.

Pekárka súd potrestal za to, že v roku 2009 ponúkol podnikateľovi Petrovi Ličkovi, že mu za miliónový úplatok u mesta zariadi predaj pozemkov v priemyselnej zóne Šťáralka, a to za 15 miliónov korún. Znalec pritom hodnotu pozemkov vyčíslil na 41 miliónov. Lička vyviazol s podmienkou a dvojročnou skúšobnou dobou. Rovnako musí však zaplatiť 250-tisíc, inak pôjde na tri mesiace do väzenia.

Informoval o tom v utorok spravodajský portál iDnes. cz

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Barack Obama bude žiadať zákaz útočných zbraní
<< predchádzajúci článok
Trnavskí colníci zadržali veľké množstvo falzifikátov z Číny