10. decembra 2016

Chicago prehralo s Rangers 0:1 pp, Hossovi neuznali gól pre ofsajd

Hokejista New Yorku Rangers Derek Stepan (vľavo) a hráč Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa bojujú o puk v zápase zámorskej hokejovej NHL v Chicagu 9. decembra 2016. Foto: TASR/AP
New York 10. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga v zostave so slovenskými útočníkmi Mariánom Hossom a Richardom Pánikom prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL s New Yorkom Rangers 0:1 po predĺžení. O víťazstve "jazdcov" rozhodol v 55. sekunde predĺženia obranca Nick Holden. Významnou mierou sa na triumfe hostí podieľal brankár Antti Raanta, ktorý v dueli proti svojmu bývalému klubu zneškodnil všetkých 26 striel domácich a prvýkrát v sezóne si udržal čisté konto.

Chicago mohlo rozhodnúť v tretej tretine, ale Hossovi rozhodcovia po videokonzultácii neuznali gól pre ofsajd. V drese Rangers sa z výhry tešil aj útočník Marek Hrivík.

V ďalšom zápase Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol doma Columbusu 1:4. Edmonton v zostave s obrancom Andrejom Sekerom prehral na ľade Minnesoty 2:3 po nájazdoch.