29. marca 2015

Favorizovaní futbalisti Nemecka dokázali v D-skupine kvalifikácie o postup na ME 2016 zdolať ...

nemecko gruzinsko Škótsko pokorilo outsidera Gibraltár rozdielom dvoch tried 6:1. Steven Fletcher zaznamenal hetrik.

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) - Favorizovaní futbalisti Nemecka dokázali v D-skupine kvalifikácie o postup na ME 2016 zdolať súpera z Gruzínska na jeho trávniku 2:0.

O výsledku bolo rozhodnuté už v prvom polčase, keď sa v tíme majstrov sveta gólovo presadili Marco Reus a Thomas Müller. Do konca sa už stav stretnutia nezmenil. V druhom zápase tejto skupiny sa z víťazstva tešilo opäť favorizované mužstvo - Škótsko pokorilo outsidera Gibraltár rozdielom dvoch tried 6:1. Steven Fletcher zaznamenal hetrik.

Futbalisti Albánska zvíťazili v nedeľňajšom zápase I-skupiny nad Albánskom 2:1 (0:1). Pritom ešte dvadsať minút pred koncom prehrávali 0:1. Od 70. min mali však domáci výhodu o jedného hráča, pretože hosťujúci Hambarcumian po dvoch žltých kartách putoval predčasne do sprchy. Albánsko túto výhodu rýchlo využilo a dvakrát skórovalo. O víťazstvo domácich sa postarali Mavraj a Gashi. Arménsko zatiaľ zostáva s jedným bodom na poslednom mieste tabuľky I-skupiny.

V prvých dvoch nedeľňajších zápasoch kvalifikačnej F-skupiny sa prekvapenie nekonalo, keď prvé dva tímy tabuľky dokázali tesne zvíťaziť. Severné Írsko aj Fínsko strelili svoje góly už v prvých polčasoch a zabezpečili si tak víťazstvá. Severné Írsko zdolalo Fínsko 2:1 a Rumunsko zdolalo Faerské ostrovy.

D-skupina:

TBILISI
Gruzínsko - Nemecko 0:2 (0:2)
Góly: 39. Reus, 44. T. Müller

GLASGOW
Škótsko - Gibraltár 6:1 (4:1)
Góly: 18. a 34. Maloney (oba z pok. kopu), 27. a 77. a 90. S. Fletcher, 37. Naismith - 20. Casciaro

Albánsko - Arménsko 2:1 (0:1)
Góly: 77. Mavraj, 81. Gashi - 4. Movsisian, ČK: 70. Hambarcumian (Arm., po 2. ŽK)