19. apríla 2015

Halák vychytal triumf Islanders v treťom dueli s Washingtonom

Slovenský brankár Jaroslav Halák z New Yorku Islanders chytá puk počas tretieho zápasu 1. kola play off NHL proti Washingtonu Capitals 19. apríla 2015 v Uniondale. Foto: TASR/AP Photo
New York 19. apríla (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa 24 úspešnými zákrokmi výrazne podieľal na triumfe New York Islanders v treťom štvrťfinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Washingtonom 2:1 po predĺžení. Newyorský klub sa tak ujal vedenia v sérii 2:1. Pri prvom góle "ostrovanov" asistoval jeho krajan Ľubomír Višňovský, o triumfe domácich rozhodol už v 15. sekunde predĺženia John Tavares.

tretí zápas štvrťfinále Východnej konferencie:

NEW YORK ISLANDERS - WASHINGTON 2:1 pp
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 33. Okposo (VIŠNOVSKÝ, Bailey), 61. Tavares (Kulemin, leddy) - 54. Bäckström (Green, Ward). Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 42:25