05. septembra 2015

Argentína deklasovala Bolíviu, dva góly dali Messi, Lavezzi a Agüero

Lionel Messi počas zápasu

Lionel Messi počas zápasu Foto: TASR/AP
Houston 5. septembra (TASR) - Futbalisti Argentíny zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase nad Bolíviou vysoko 7:0. Duel sa hral v americkom Houstone pred návštevou 22.126 divákov.

Pre Argentínu to bol prvý duel od júlovej prehry vo finále majstrovstiev Južnej Ameriky v Čile. Do streleckej listiny sa v drese víťazov zapísali dvakrát Ezequiel Lavezzi, Sergio Agüero, Lionel Messi, jeden gól pridal Angel Correa. Messi sa dostal na ihrisko v druhom polčase, na svoj prvý presný zásah potreboval necelú minútu. Druhý gól pridal štvrť hodinu pred koncom.

Neúspešnú premiéru na lavičke Bolívie tak absolvoval nový tréner Julio Cesar Baldivieso, ktorý po Copa America nahradil vo funkcii Mauricia Soriu.

Argentínu v rámci prípravy čaká v utorok Mexiko. Začiatkom budúceho mesiaca Messi a spol. odštartujú kvalifikáciu o postup na MS 2018, ich prvým súperom bude 8. októbra v Buenos Aires výber Ekvádora.

Gyömbér verí v Dubovského pomoc zhora a tipuje výhru 1:0