25. novembra 2006

Corgoň liga - 22. kolo - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola Corgoň ligy, ktoré bolo zároveň posledným kolom základnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže: FC Senec - Artmedia ...

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola Corgoň ligy, ktoré bolo zároveň posledným kolom základnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže:

FC Senec - Artmedia Bratislava 1:2 (0:0)
Góly: 68. Ray - 66. Oravec, 90. Čišovský, ŽK: 13. Guldan, 50. Matič - 48. Guédé, rozhodovali: Kačenga - Benko, Brendza, 1465 divákov
Zostavy
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Pecha (90. Anane), Ľ. Michalík - Papaj (80. Kozár), Guldan, M. Kováč, Moughfire - Takáč, Welker (47. Ray)
Artmedia: Kamenár - Burák, Debnár, R. Konečný, Saláta - Čišovský, Guédé, J. Kozák, M. Ďurica (72. P. Mráz) - Oravec, Ľ. Reiter (73. Najman)
V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi oboma šestnástkami. Až druhý polčas priniesol viac vzruchu, keď najskôr v 52. min brankár Perniš bravúrne vyrazil Ďuricovu strelu a Reiter v 62. min mieril tesne vedľa. Až 66. minúta už priniesla gól, keď Oravec presne po zemi umiestnil loptu za Pernišov chrbát. Artmedia sa však dlho z vedenia netešila, pretože vzápätí Angelovič potiahol únik po pravom krídle, prihral do šestnástky úplne voľnému Rayovi a ten vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí zaslúženou remízou, domácich potrestal Čišovský, ktorý stál úplne voľný na hranici päťky a prihrávku Oravca len doťukol do siete. Petržalčania si tak odviezli od Slnečných jazier tri
Hlasy
Jozef Valovič (tréner Senca): "Opäť sme ukázali, že v domácom prostredí dokážeme dostať súpera pod tlak. V prvom polčase sme síce mali hernú prevahu, ale čisté šance sme si nevypracovali. V druhom polčase sa hra už vyrovnala a zápas bol zrelý na deľbu bodov. Za chybu v obrane sme však v závere pykali."
Štefan Horný (tréner Artmedie): "V zaujímavom a bojovnom zápase sme podali v prvom polčase katastrofálny výkon. Domácim sme nechávali veľa priestoru. Cez prestávku som chlapcom dohovoril a v druhom dejstve sme si vytvorili už viac gólových príležitostí, čoho výsledkom boli dva naše úspešné zásahy. Domáci podali dobrý výkon, bol to zápas skôr na remízu."

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:1 (0:1)
Góly: 62. Rák - 45. A. Nemec, ŽK: 38. T. Sedlák - 32. Šesták, 44. Jež, 50. Zd. Štrba, rozhodovali: Hriňák - Somoláni, Schmidt, 3357 divákov
Zostavy
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Lačný (38. Božok), T. Sedlák, Žofčák, P. Maslo (79. Zošák) - Babnič (46. Rák), Nezmar
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Šesták, Zd. Štrba, Devátý (86. Belák), Jež - Vršič - A. Nemec (90. Prince)
Keď sa už zdalo, že diváci pod Čebraťom v I. polčase gól neuvidia, našiel v nadstavenom čase Deváteho mäkký center v ideálnej pozícii Nemca a lopta z jeho hlavy skončila v sieti - 0:1. Žilinský útočník si tak svojím trinástym gólom upevnil vedúce postavenie v tabuľke strelcov. Až dovtedy sa zrodili len dve šance, po jednej na každej strane. V 12. min podnikol rýchly prienik stredom ihriska Žofčák, priťukol Nezmarovi, ten však zblízka bránku minul. V 23. min sa Devátý ocitol v gólovej situácii, Hajdúch však stihol jeho strelu reflexívne vyraziť. V úvodnej štyridsaťpäťminútovke to bol vcelku zaujímavý futbal s o niečo vyššou kvalitou na strane hostí. Do druhého polčasu vstúpili Ružomberčania podstatne ofenzívnejšie naladení. Ich snaženie slávilo úspech v 62. min. Žofčák ako na tácke naservíroval striedajúcemu Rákovi, ktorý z piatich metrov zavesil pod brvno - 1:1. V 71. min Žofčákova hlavička skončila v Kuciakovom náručí a o pár sekúnd na to pálil z diaľky nepresne Nezmar. V 79. min sa dostala po dlhšom k slovu aj Žilina, Šestákov pokus hlavou však medzi tri žrde nesmeroval. A keďže ani Vršičova ďalekonosná strela dve minúty pred skončením riadneho hracieho času neskončila v sieti, stretnutie sa skončilo spravodlivou deľbou bodov. Žilinčania tak natiahli sériu zápasov bez prehry na 16, pre Ružomberok to bolo zasa ôsme stretnutie v rade bez víťazstva.
Hlasy:
František Komňacký (tréner Ružomberka): "V prvom polčase sme hrali presne to, čo sme nechceli. Mojim hráčom chýbalo nasadenie, dôraz, agresivita a súper mal jasne navrch. Po prestávke sme sa zlepšili, mali sme pomerne dosť šancí a veril som, že sa nám podarí streliť aj víťazný gól. Žiaľ, nestalo sa tak, musíme brať aj bod."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, v tom druhom zasa prevzali iniciatívu domáci. Súper nás ničím neprekvapil, zrejme ani my jeho, veď obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú. Som spokojný s bodom i s predvedenou hrou."

MFK Košice - AS Trenčín 2:1 (1:0)
Góly: 10. a 57. Krakovský (druhý z pok. kopu) - 66. Štyvar, ŽK: 52. Dobeš (Trenčín), rozhodovali: Smolák - Mókoš, Likavský, 956 divákov
Zostavy
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, Bašista, R. Šimko - Bicák, Pavol Majerník, M. Sovič (36. Lesniak), Kolbas, Krakovský (53. Cicman) - Piatka (77. J. Novák)
Trenčín: Belic - Doležaj, Cs. Horváth, Mičenec, Kasálek - Pastva (85. Krško), Lešták (46. Kovalík), Dobeš, Novisedlák - Obal (67. M. Rožník), Štyvar
Košičania začali stretnutie tlakom a už v 10. min využil prvú šancu Krakovský, keď jeho strelecký pokus brankár Belic podcenil a lopta skončila v sieti. Trenčín sa v prvom polčase väčšinou len bránil, a tak sa hralo len na jednu bránku. Domáci však viac príležitostí v prvom polčase už nemali. Na druhý gól diváci čakali až do 57. min, na 2:0 upravil opäť Krakovský. Lesniaka v pokutovom území fauloval Dobeš a nariadený pokutový kop spomínaný hráč premenil. Trenčínu vyšla jediná akcia, do ktorej sa jeho hráči dostali. Štyvar z rohu šestnástky trafil ľavý horný kút Pulenovej bránky. Košičania si víťazstvo zaslúžili, lebo si vypracovali viac príležitostí. Mohli hrať uvoľnene, nakoľko už pred zápasom mali účasť v osmičke zabezpečenú.
Hlasy:
Ján Bodnár (asistent trénera Košíc): "Chlapcom sa musím za výkon v stretnutí poďakovať. Ako nováčik sme aj vďaka tomuto víťazstvu skončili na treťom mieste tabuľky. Škoda nevyužitých gólových šancí, mohli sme vyhrať aj vyšším víťazstvom. Musím sa poďakovať za celú jesennú časť, odviedli sme dobrý výkon.
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "V prvom polčase sme hrali veľmi zle, najmä v obrane to škrípalo. V druhom polčase po prestriedaní hráčov bol náš výkon lepší, ale víťazstvo Košíc je zaslúžené."

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 19. M. Farkaš, ŽK: 90. Kulík (B. Bystrica), ČK: 86. Lietava (Banská Bystrica) za udretie protihráča, rozhodovali: Richtárik - Csabay, Ružbarský, 2075 divákov
Zostavy
Nitra: Senecký - Harmse, Štajer, Čeman, Ďatko - Michal Farkaš (79. S. Bališ), Babic (81. Erik Hrnčár), Szórád, Grajciar - Čurgali (89. Čižmár), A. Hesek
Banská Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, Semeník, Peter Farkaš (81. Rapčan), Kotrys (75. Jarabica) - M. Pančík ml., Bažík, Pečovský, T. Libič - M. Ďuriš (66. Kulík), Lietava
V zápase, v ktorom išlo Nitre o zabezpečenie pozície v prvej osmičke, začali domáci tlakom, ktorý vyústil do gólu M. Farkaša v 19. min, keď dorazil loptu do siete po strele Heseka. V 28. min mali Nitrania blízko k druhému gólu, keď sa lopta po rohovom kope Grajciara pohybovala po bránkovej čiare pozdĺž celej bránky. V závere polčasu ešte pokúšali šťastie strelami spoza hranice pokutového územia Štajer, Grajciar i Szórád, no skóre sa nemenilo. V úvode druhej časti hry vystrašil Hesek Zajaca nebezpečnou strelou z uhla a hosťujúci brankár musel vyriešiť aj príležitosti Čurgaliho a Grajciara. Nitrania potom držali loptu na kopačkách a umnou taktikou si už víťazstvo a tým aj potvrdenie postupu do prvej osmičky nenechali ujsť.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Mali sme pred sebou svoj cieľ, bojovali sme a napokon dosiahli víťazstvo. Ďakujem hráčom za to, že dostali klub z tohto mesta do prvej osmičky."
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "Bol to slabý zápas, najmä zásluhou môjho mužstva, ktoré hralo naozaj zle. Na začiatku sme síce mali šance, ale od gólu sme prakticky neboli na ihrisku. Nitra z dôvodu dôležitosti tohto zápasu hrala v akomsi kŕči, a tak stretnutie zrejme nebolo divácky zaujímavé."

Slovan Bratislava - Inter Bratislava 1:3 (0:2)
Góly: 80. Polgár - 3. a 87. Majtán, 7. Musil, ŽK: 15. P. Sedlák, 20. Mojský, 81. Hanek - 15. R. Kunzo, rozhodovali: Trutz - Slyško, Vindiš, 4042 divákov
Zostavy
Slovan: Prole - Ševela, Hanek, Polgár, Urgela (53. Poliaček) - Kosmeľ, Struhár (53. Vyskočil), P. Sedlák, Mojský (78. T. Sloboda) - Masaryk, Slovák
Inter: Bernady - Kaprálik, Friga, R. Kunzo (86. Hejčík), Matovič - Musil, Pečalka (83. Petrán), R. Urban, Kukla (46. Peter Majerník) - Majtán, Šlahor
Diváci na Tehelnom poli zažili prvý šok už v 3. min, keď sa strela Pečalku z diaľky odrazila pred voľného Majtána, ktorý zoči-voči Prolemu nezaváhal. Už o štyri minúty bolo 2:0 pre Inter. Z rýchleho protiútoku Šlahor pekne vysunul Musila, ten si poradil s Polgárom a úspešne zakončil pomedzi nohy domáceho brankára. V 13. min posúdil hlavný rozhodca Trutz súboj Frigu s Masarykom v šestnástke ako faul, no Slovák z pokutového kopu trafil iba brvno. V 21. min opäť zaváhal Slovák, keď nedokázal do bránky doraziť loptu po strele Sedláka. Slovanisti aj naďalej tlačili, no ani dva dobré centre Mojského Slovák vo vytúžený gól nepremenil. V 58. min vnikol agilný Sedlák po individuálnej akcii do šestnástky hostí, no z čistej pozície vysoko prestrelil. V 80. min trafil Masaryk brvno, už sa tešil z gólu, no loptu podľa rozhodcov dostal za bránkovú čiaru až o niečo neskôr kapitán Polgár - 1:2. Obnovenú nádej belasých na bodový zisk definitívne zahatal v 87. min Majtán strelou zvnútra šestnástky. Napriek tejto prehre vyprevádzali slovanistov ich fanúšikovia z ihriska skandovaným potleskom.
Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Som sklamaný z výkonu svojich hráčov, najmä z toho, ako nám nevyšiel vstup do zápasu. Mali sme si dať väčší pozor a nepustiť súpera do dvojgólového vedenia. Potom sme si síce vypracovali možnosti, ale nedali sme gól a ani ten tlak z našej strany nebol taký, aký mal byť. Samozrejme, som rád, že sme postúpili do lepšej osmičky, ale s niektorými hráčmi sa budeme musieť rozlúčiť. Počas zimnej prestávky treba určite doplniť mužstvo, a to najmä v útoku."
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "V prvom rade chcem pogratulovať Slovanu k postupu medzi osem najlepších. V dnešnom zápase sme vyhrali zaslúžene, mužstvo musím za predvedený výkon pochváliť. Dali sme rýchle dva góly a pomohla nám aj nepremenená jedenástka domácich. Dôležité je, že v dnešných pohnutých časoch, keď sa hovorí o korupcii vo futbale, ukázali oba tímy charakter a hrali naplno o víťazstvo."

ZTS Dubnica - Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Gól: 7. Ižvolt, ŽK: 52. Novák, 79. Lendvay - 22. Kožuch, 31. Turtenwald, 38. Juhász, 87. Kriss, ČK: 73. Kožuch (Trnava) po 2. ŽK, rozhodovali: Olšiak - Somoláni, Pastorek, 1250 divákov
Zostavy
Dubnica: Kolmokov - R. Novák, Kopačka, Adámik Jonáš - Ižvolt (65. Lendvay), Držík, Bruško (88. J. Zápotoka), Kiška - M. Filo ml., Grendel (80. T. Zápotoka)
Trnava: Hrdina - Turtenwald, Poljovka, Ľ. Hanzel - Chalupka (70. Ekhardt) - Vido (54. Križánek), P. Ďuriš, Juhász, Filip (82. Boháček) - Kriss, Kožuch
Dubnica využila príležitosť dôstojne sa rozlúčiť s jesennou časťou Corgoň ligy. V 7. min využil Bruškovu prihrávku od rohovej zástavky Ižvolt a krížnou strelou cez celú šestnástku vsietil vedúci gól. Ukázalo sa, že to bol rozhodujúci moment zápasu, v ktorom Dubnici už "nešlo o nič", Trnava v prípade víťazstva mala ešte možnosť posunúť sa do prvej osmičky. Musela by však hrať úplne inak, než ako to predviedla na ihrisku ZŤS. Vysunutí Kriss a Kožuch sa dostávali k príležitostiam veľmi sporadicky a prakticky Kolmokova neohrozili. Na druhej strane na domáceho útočníka M. Fila ml., išlo veľa prihrávok, z ktorých mohol skórovať. Najlepší strelec strojárov však zakončenie opätovne nezvládol. Podobne tak Kiška a Grendel, ktorí mali najmä v závere možnosť víťazný výsledok ešte prikrášliť. V zostave ZŤS stojí za zmienku zloženie obrany, kde sa skĺbila skúsenosť Nováka a Kopačku so silou a mladosťou Adámika a Jonáša. Za Spartak dominoval v obrane Poljovka a viac mohol vzhľadom na priestor využiť Ďuriš.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "V zápase sme boli hlavne v prvom polčase lepší. Dali sme dôležitý gól, no ďalšie šance sa nám už využiť nepodarilo. Keby sme strelili druhý gól, mohlo byť všetko v pohode, takto to bolo nervózne až do konca. Nevyhli sme sa zahadzovaniu príležitostí ani v druhom polčase, čo nás sprevádzalo celú jeseň súťaže.
Jozef Adamec (tréner Trnava): "Nastupovali sme v zdecimovanom zložení, pre žlté karty a zranenia nám chýbalo zopár hráčov. Chceli sme siahnuť na dno svojich síl, najmä psychických a pokúsiť sa zmeniť poradie v tabuľke. To sa nám nepodarilo. Boli sme domácim svojím spôsobom vyrovnaným súperom, ale prehrali sme napokon jednogólovým rozdielom."