12. marca 2011

CORGOŇ LIGA: Slovan Bratislava si odnáša z Dubnice jeden bod

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 ...

bez nazvu Hráč ŠK Slovan Bratislava Filip Šebo sa raduje z gólu na 1:0 počas 21. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Dubnica nad Váhom - ŠK Slovan BratislavaFoto: SITA/Tomáš Somr BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 21. kolo:

MFK Dubnica - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Góly: 30. Polách - 21. Šebo, ŽK: 58. Pavol Kováč, 78. Polách - 63. Kiss, 88. Pauschek, rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Tomčík, 4670 divákov

Dubnica: Pavol Kováč - M. Ižvolt, Trousil, Nosek, L. Beňo - Šulek - J. Vavrík, Bruško (90.+ Gorelka), Polách, J. Zápotoka (85. Grabež) - Porázik (67. T. Zápotoka)

Slovan: Putnocký - Pauschek, Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička - Milinkovič, Guédé, Kiss (77. Božič), I. Žofčák - Šebo, Ivana (64. Halenár)

Obom tímom išlo v zápase o víťazstvo. Domáci chceli presvedčiť, že aj proti silnému Slovanu dokážu uhrať dobry výsledok. Úvodnú šancu mal Šebo, potom nepresne hlavičkoval na opačnej strane Bruško. Viaceré akcie Dubnice skončili na pozornej obrane hostí. V 14. min opäť strieľal Šebo a o dve minúty nabil Šulek J. Zápotokovi, ktorý tesne prestrelil. V 21. min sa dostali domáci poľahky do vedenia. Aktívne hrajúci Milinkovič centroval do ohňa, Dubničania loptu podbehli a pohotový Šebo ju upratal do siete. Po deviatich minútach po akcii po Šuleka s Vavríkom vyrovnal Polách. Domáci ostávali pri chuti, v 38. min sa páčil rohový signál, v 41. min zasa Vavríkovi vzal loptu Pauschek tesne pred streľbou.

V druhej polovici vyvinul Slovan veľké úsilie, aby strhol víťazstvo na svoju stranu. Šebovu strelu však zlikvidoval v 56. min pozorný Kováč. Domáceho brankára neprekonali ani Ivana či Pauschek. Domáci dobre kontrovali, stačili tempu hostí a mali pár sľubných šancí. Usilovnosťou hýril J. Zápotoka, dvakrát strieľal nepresne. Najbližšie mal ku gólu z domácich Vavrík, ale v 71. min a potom aj v 90. min pri brejku neuspel.

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1)
Gól: 36. Kuračka, ŽK: 88. I. Djokovič - 34. Pavlovič, 83. Žilák, rozhodovali: Smolák - Somoláni, Rendko, 1125 divákov

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Juhar (56. Digoň), K. Kuzma (90.+ Cicman), Šinglár, U. Matič, Viazanko (75. T. Kubík) - D. Škutka

Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Orávik (90.+ Brčák), Kuračka, M. Babic, Hruška (64. Tomášek), Žilák (84. Kuráň) - Pavelka

Pod bielymi dresmi, v ktorých nastúpili v Čermeli hostia, tĺkli odvážne srdcia, šiesty tím tabuľky chcel evidente v Košiciach bodovať. O prvý vzruch sa však postaral v 3. min obranca domácich Kolbas, ktorý v dobrej pozícii, i keď trocha z uhla, zakončil nepresne. Zásluhou obojstranne útočného futbalu boli obrany stále v permanencii, ale gólové príležitosti v priestoroch šestnástok sa rodilo ťažko. Preto udrelo z diaľky, keď sa v 27. min oprel do lopty útočník hostí Pavelka a opečiatkoval brvno Tofilovského bránky. O 3 minúty kontroval košický Juhar, ale jeho strela tesne minula ľavú žrď. Snaha Moravčanov priniesla ovocie v 36. min, keď sa pred šestnástkou šikovne uvoľnil kapitán Kuračka a po jeho rane sa lopta trepotala v šibenici košickej bránky - 0:1.

Úporný boj o cenné body pokračoval aj po prestávke. Košičania sa snažili dostať súpera pod tlak, ale v koncovke neboli veľmi nebezpeční. Slabá strela Škutku a hlavička Djokoviča brankára Kuciaka príliš nevyplašili, zblízka ho neprekonal ani striedajúci Digoň. Neúnavní hostia využívali každú príležitosť na rýchle protiútoky, ale poisťovací gól nepridali. Blízko k nemu bol v 86. min striedajúci Kuráň, ale tutovku spálil. Hostia sa napokon tešili zaslúžene zo zisku troch bodov.

1. FC Tatran Prešov - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)
Góly: 31. a 56. Bernardo - 38. Vyskočil (vl.), ŽK: 4. Farbák, 25. Josl, 64. Krajník, 71. Vyskočil - 27. Johancsik, 29. Jakubko, 43. Uškovič, 52. Hesek, 72. Poljovka, rozhodovali: Kráľovič - Chládek, E. Weiss, 1850 divákov

Prešov: Plánička - P. Petráš - Farbák, Čep, Josl - Krajník - Papaj, Vyskočil (89. Dolný), Vršajevič - Bernardo (78. Baran), Žůrek (66. Macko)

Banská Bystrica: Boroš - Savič, Poljovka, Kupčík, Turňa - Pečovský - Brašeň, Uškovič, Hesek (73. Slančík, 78. M. Pančík ml.), Johancsik (66. Hučko) - Jakubko

Prešovský Tatran, ktorý pred týždňom utŕžil debakel na bratislavskom Slovane, sa chcel pred domácim publikom rehabilitovať a napraviť si chuť víťazstvom. Tatran začal prvý polčas územnou prevahou, ale jeho akcie končili na obrane Banskobystričanov. V 9. min to skúšal z hranice šesnástky domáci Vršajevič, ale jeho strelu zblokovala obrana hostí na roh. Pred bránkou Boroša bolo horúco aj v 17. min, keď Vyskočilov strieľaný center neusmernil do brány Čep. O minútu neskôr sa dostali do šance aj hostia, keď najvyššie vyskočil Jakubko, no jeho hlavička len tesne minula žrď Pláničkovej brány. Vzápätí na druhej strane mal gól na hlave Čep, ale jeho hlavička letela milimetre od Borošovej ľavej žrde. Domáci sa dočkali gólu v 31. min, keď agilný Josl nádherne vysunul Bernarda a ten zoči-voči Borošovi nezaváhal. Dukla bola bezzubá a len ťažko sa dostávala pred šestnástku Prešova. Diváci už kričali gól v 36. min, ale Farbákovu hlavičku odvrátila obrana Dukly na rohový kop. Dukla vyrovnala v 38. min, keď Uškovičov priamy kop nešťastne vrazil do vlastnej siete domáci Vyskočil a upravil tak na polčasových 1:1.

Druhý polčas začal medzi šestnástkovým futbalom. Obe mužstvá sa dostávali do šancí pomenej. V 56. min zahrával Papaj rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočil Bernardo a bolo 2:1. Po góle sa začala viac Banská Bystrica tlačiť pred šestnástku domácich. V 79. min sa dostal do šance prešovský Papaj, ale jeho strela trafila Boroša v bráne hostí. O dve minúty mala Dukla blízko k vyrovnaniu, keď na Uškovičov priamy kop najvyššie vyskočil Hučko, ale Plánička vytiahol bravúrny zákrok a loptu vyrazil na rohový kop. Tatran si tak v jarnej časti na domácom ihrisku poradil po Žiline aj s Banskou Bystrickou a zaslúžene získal tri body.

HÁDZANÁ: Slováci už v dejisku odvety so Švédmi
KHL: Demitra bodoval aj v desiatom zápase play-off v rade