Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. januára 2013

Dan Brown vydá v máji ďalšiu knihu, dostala názov InfernoAmerický spisovateľ Dan Brown vydá 14. mája knihu, ktorá sa bude volať Inferno. Informovalo o tom britské vydavateľstvo Transworld Publishers. Publikácia bude ďalšou časťou série, v ...Zdieľať
kniha BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) - Americký spisovateľ Dan Brown vydá 14. mája knihu, ktorá sa bude volať Inferno. Informovalo o tom britské vydavateľstvo Transworld Publishers.


Publikácia bude ďalšou časťou série, v ktorej vystupuje profesor z Harvardu Robert Langdon. V tomto románe sa bude jeho dobrodružstvo týkať jedného z "najnesmrteľnejších a najtajomnejších majstrovských diel literatúry" - knihy Božská komédia - Peklo (1316) Danteho Alighieriho.

Dej príbehu sa bude odohrávať v Taliansku. Názov nového titulu ešte ráno nebol známy, no fanúšikovia ho využitím špeciálnej aplikácie na sociálnych sieťach Twitter a Facebook za niekoľko hodín odhalili.

Štyridsaťosemročný Dan Brown bol pôvodne učiteľ angličtiny, ktorý sa zaujímal o kryptológiu. Vo svete literatúry debutoval v roku 1998 knihou Digitálna pevnosť.

Nasledovali Anjeli a démoni (2000), v ktorej po prvý raz ako hlavný hrdina vystupuje Robert Langdon. Po ďalšom románe Bod klamu (2001) vyšiel v roku 2003 bestseller Da Vinciho kód. Jeho zatiaľ poslednou knihou je Stratený symbol z roku 2009.

Knihy Da Vinciho kód a Anjeli a démoni sfilmovali, momentálne sa pracuje na adaptácii Strateného symbolu. Úlohu Roberta Langdona zverili Tomovi Hanksovi.

Informácie pochádzajú z webových stránok bbc.co.uk a today.com.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BRATISLAVA: Program Divadlo Aréna na február 2013
<< predchádzajúci článok
Piráti Karibiku 5 priplávajú do kín v roku 2015