Deviate kolo hokejovej extraligy

Zvolen sa stále trápi

Poprad 3:1 SLOVAN
(1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 9. Haščák, 24. Žemlička, 50. Pavličko - 36. Jánoš, vylúčení: 4:5, navyše: Škovira 10 minút za napadnutie zozadu - Jánoš 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: 24. R. Sloboda za Buzeka, 51. Úlehla za Kuľhu, rozhodovali: J. Konc - Kubuš, Mášik 5 363 divákov.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, M. Segľa, Bambúch, Turan, Fabián - Škovira, Faith, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Jasovský, Zavacký, Žemlička - Haščák, Kopkáš.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Ďurák, Hecl, Jendek, Sloboda, Buzek - Kuľha, Hujsa, Junas - Pašek, Jánoš, Macho - Kováč, Dornič, Němčický.

ŽILINA 1:3 nitra
(1:0, 0:1, 0:2)

Gól: 8. Krajči (Gron) - 24. Podstavek (Milo, S. Saliji), 47. Vozdecký (Vlk, Fikrt), 60. V. Vlk (M. Štefanka, Milo), vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jung - Krpelec, Valach, 1 567 divákov.
ŽILINA: Lipovský - Ficenc, Kusovský, Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Dlouhý - Gálik, Beran, Opatovský - Krajči, Hreus, Gron - Jabrocký, Verčík, Melicherčík - Oravec, Rehák, Král.
NITRA: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Hruška, Švarný, Vlk, Petrina - Kolník,
T. Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, S. Saliji - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Podstavek, Mihálik, G. Saliji.

Košice 4:2 TRENČÍN
(0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 25. Lažo (Varga, Krayzel), 27. Lažo (Kledrowetz, Krayzel), 37. Lažo (Kmiť, Bombic), 51. Bartoš (Vostřák) - 23. Zlocha (Poljaček), 54. Kóňa (Ďurčo), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, M. Grečko, 1 900 divákov.
KOŠICE: I. Petrík - Horáček, Topoli, Bombic, M. Varga, Kledrowetz, P. Frühauf - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Vostřák, Kmiť, Bartoš - Hvila, Sabol, Šimurda - Jenčík, Bulík, Dravecký.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Sekeráš, Kuchyňa, J. Liška, Hriňa, Gábriš - Melichárek, Kóňa, Micka - Nemec, Poljaček, Zlocha - Lelkeš, Sikorčin, Sivák - Hanták, Mrena, Šafárik.

L. Mikuláš 4:3 ZVOLEN
(1:1, 3:0, 0:2)

Góly: 17. P. Bartík (Miklík), 29. Kriška, 36. Šebo (Trochta), 38. Kriška (Miklík, Šterbák) - 15. Škvaridlo (Turek), 46. Plavucha (Škuta, Babka), 59. Babka (Igor Majeský, Šechný), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gajan, Korba, 3 011 divákov.
L.MIKULÁŠ: Krivomazov - M. Droppa, Fatyka, Lištiak, Rúfus, Devečka, Šterbák - Kopecký, Hovorka, Bartík - Miklík, Trochta, Šebo - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška.
ZVOLEN: Šimonovič - Štork, Klepáč, Škuta, Babka, Velebný, Priechodský, Kubaliak - I. Majeský, Šechný, Weissmann - Škvaridlo, Turek, Plavucha - Jaško, Jurík, Šimčík - Gačpar, Voskár.

MARTIN 1:1 p.p. SKALICA
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 17. Holečko - 33. Grill, vylúčení: 6:7, navyše: Jarolín (Skalica) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: 12.-20. Michnáč za Stolárika, od 41. bez Pokrivčáka, Mahdalíka, Muchu (Martin), rozhodovali: Ország - Miľovčík, Višňovský 2 600 divákov.
MARTIN: Rovnianek - Stolárik, Ondrej, Kolba, Hančák, Chromý, Stančok - Pokrivčák, Holečko, Važan - M. Ihnačák, Kuric, Koložváry - T. Višňovský, Mahdalík, Mucha - Šimo, Š. Zachar, Beutel.
SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Flamík, Zajac, Dostál, Komárek, Klement - Líška, Jarolín, Hartmann - Mikúš, Vala, Liščák - Kokavec, R. Školiak, Grill - R. Sýkora, Krumpál, Malík.

Hokejová ST Extraliga mala včera na programe zápasy 9. kola. V šlágri hostil Poprad pod Tatrami bratislavský Slovan. Tatravagónka sa ujala vedenia v 9. min, keď sa presadil Haščák. V druhej tretine ešte domáci pridali jeden presný zásah, no v 36. min znížil Jánoš. Ten istý hráč však spôsobil tretí gól súpera, keď v 50. min potrestal jeho vylúčenie Pavličko. Zvolen sa v najvyššej súťaži naďalej trápi. Včera vycestoval na zápas na Liptov, kde utŕžil tesnú prehru 4:3. Úvodný gól stretnutia síce padol z hokejky Škvaridla, no potom sa už rozbehol gólostroj domáceho tímu, ktorý zabezpečil Popradu všetky body. Babka v úplnom závere prudkou strelou skóre už iba skorigoval. O jeden gól menej videli diváci vo východniarskej metropole, kde Košičania zvíťazili v súboji s trenčianskou Duklu 4:2. O výhru domácich sa najväčšou mierou pričinil Lažo, ktorý zaznamenal v priebehu dvanástich minút čistý hetrik. Vyrovnaný duel odohrala Žilina proti hokejistom spod Zobora. V zápase plnom obranných zákrokov sa napokon po dobrom výkone v poslednej tretine tešili hostia, ktorí vyhrali 3:1 a udržali si vedenie v tabuľke. Duel v Martine jednoznačne patril brankárovi Rovniankovi, ktorý svoj tím podržal viacerými bravúrnymi zákrokmi. Aj vďaka nemu sa stretnutie prenieslo do predĺženia, ktoré rozuzlenie neprinieslo a mužstvá si body podelili.

hlasy trénerov

Ján Selvek, tréner Košíc: „Spokojný som s víťazstvom a  hrou v druhej tretine. Ukázalo sa, že nemáme v kolektíve iba jeden útok, ale bojovali všetci.“
Milan Hovorka, tréner Trenčína: „Bol to maximálne vyrovnaný zápas, v ktorom sa rozhodujúcimi ukázali naše oslabenia a strelecky disponovaný Lažo.“
Ján Faith, tréner L. Mikuláša: „Odohrali sme dobrý zápas, keď sme vyhrávali vyšším rozdielom. Sme radi, že sme vyhrali.“
Peter Mikula, tréner Zvolena: „Ak nehráme disciplinovane, nemôžeme zvíťaziť. Liptáci nám vypálili rybník v druhej tretine.“
Milan Jančuška, tréner Martina: „Z výkonu som maximálne sklamaný. Hrali sme zle z každej stránky. Z nášho mužstva zniesol extraligové kritériá len brankár Rovnianek.“
Pavel Pazourek, tréner Skalice: „Vytvorili sme si dostatok streleckých príležitostí, ale v koncovke chýbalo našim hráčom viac pokoja a povestné šťastie.“
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: „V prvej tretine sme boli lepší. V záverečnej časti sme dali gól z presilovky a do konca hry zápas kontrolovali.“
Josef Augusta, tréner Slovana: „Víťazstvo domácich je zaslúžené. Úvodnú časť sme hrali ustráchane, pod vplyvom zápasu v Nitre. Rozhodlo zbytočné Jánošovo vylúčenie.“
Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Prvá tretina bola z pohľadu útočnej hry dobrá. S jedným gólom však proti takému súperovi, ako je Nitra, uspieť nemôžeme.“
Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Trúfali sme si v Žiline bodovať, prvú tretinu sme však odohrali veľmi zle. V záverečnej tretine sme pridali ďalšie góly a vďaka bojovnosti a Fikrtovi sme nakoniec vyhrali.“