Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. septembra 2013

Divadlo na Hambálku z Malaciek vošlo do Knihy rekordovUž vopred členovia Divadla na Hambálku v Malackách na domovskej stránke informovali, že padne rekord, a tak sa aj stalo.Zdieľať


Divadlo na Hambálku z Malaciek vošlo do Knihy rekordov A, nielen v prajnej atmosfére za vysokej účasti...Tohtoročný 6. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na Hambálku v Malackách sa oň totiž postaral. Festival sa začal v stredu 11. septembra otvorením a premiérou Štúdia mladých hrou Ivana Stodolu Jožko Púčik a jeho kariéra a skončil v sobotu Hambálkovskou tancovačkou a ohňovou šou...Už o úvodné predstavenie bol obrovský záujem a organizátori museli do sály vniesť dokonca aj kreslá z foyer ...Zverenci režisérky Beáty Reifovej predviedli, že aj tínedžeri rozumejú klasike. Čiže, rekordná bola aj účasť na „Púčikovi“, ako aj sobotňajší pokus. Svojím rekordom uskutočneným v sobotu sa „Hambálkovci“ totiž dostali aj na titulnú plochu www. stránky Slovenskej knihy rekordov s uvedením: „MALACKY 14. 9. 2013 - Na 6. ročníku divadelného festivalu v Malackách sa jedla krupičná kaša - presnejšie „hambálkovská vtipná kašebka“.

Počas 3 hodín tu návštevníci podujatia zjedli 108 porcií kaše, ktorú priamo v divadle aj varili.

Účastníci si tak s úsmevom pochutnali na jedle, ktoré mnohým pripomínalo ich detstvo. Organizátormi pokusu bolo Divadlo na Hambálku a Mestské kultúrne centrum“...Pokus neprekazilo ani počasie, napriek tomu, že okrem rekordu bol na spomínaný záverečný deň naplánovaný aj „Hambáljarmok“. Z ulice sa presídlil do Sploločenského domu v Malackách, ale „kaše a umeniachtivých návštevníkov bolo dostatok aj tak.
Za organizátorov prevzal certifikát principál Divadla na Hambálku Vladimír Zetek. Atmosféra bola aj v sprievode Féder Teatra a hudobníkov Funny Fellows, ako i Záhoráckeho a Budmerického divadla fantastická... Návštevníkov poháňal k jedeniu a zábave samotný principál Vlado Zetek s megafónom, ktorému divadlo leží na srdci...Zjedlo sa tak spomínaných 108 porcií vynikajúcej krupicovej kaše posypanej podľa výberu: škorica alebo kakao... Divadlom to v uplynulý týždeň v Malackách žilo. Malačania hostili aj Staré divadlo z Nitry, Divadlo Sem Tamfór, Radošincov, Divadielko Žužu, Divadlo Do houslí a stáleho hosťa – Túlavé divadlo...“ Jakub Nvota je, dá sa povedať, pre nás talizmanom a vždy očakávaným hosťom“, povedala na adresu principála, režiséra a autora Túlavého divadla Jana Zetková, riaditeľka MCK a patrónka „Hambálkovcov“. A tí ku kvalitnému umeniu pridali aj to svoje...Vynikajúci nápad sa snúbil s chuťou a radosťou robiť divadlo, pretože Vlado Zetek ho s ochotníkmi robí vyše desať rokov a stále má záujemcov dostatok: „Snímam pred nimi klobúk, pretože to chce odvahu“...povedal...A, najmä, čas a chuť vypracovať sa.

Autor: Jana Jurkovičová

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčka Miley Cyrus a herec Liam Hemsworth zrušili svoje zasnúbenie
<< predchádzajúci článok
BRATISLAVA: Program Divadlo Aréna na október 2013