23. októbra 2014

Edmonton s Marinčinom vyhral nad Washingtonom, v Ottawe sa nehralo

Útočník Tampy Bay Valtteri Filppula (51) a hráči Edmontonu Martin Marinčin (uprostred) a Ben Scrivens počas zápasu zámorskej NHL 20. októbra 2014 v Edmontone. Foto: TASR/AP
New York 23. októbra (TASR) - Hokejisti Edmontonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zdolali v zámorskej NHL Washington 3:2 a zaznamenali druhý triumf za sebou.

V bránke domácich sa 32 úspešnými zákrokmi blysol Ben Scrivens, Marinčin odohral vyše 18 minút a pripísal si plusový bod.

Philadelphia vďaka trom gólom v záverečnej tretine vydolovala plný bodový zisk na ľade Pittsburghu po výhre 5:3. Anaheim si doma poradil s Buffalom 4:1 najmä zásluhou hetriku Coreyho Perryho. V drese hostí mal slovenský zadák Andrej Meszároš minutáž 18:33 a na konto mu pribudli jedna strela a jeden mínusový bod.

Domáci duel Ottawy odložili po incidente, ktorý sa udial neďaleko budovy parlamentu v kanadskej metropole. Senátori mali na svojom ľade privítať hokejistov Toronta Maple Leafs. V stredu ráno miestneho času maskovaný ozbrojený útočník usmrtil vojaka stojaceho na stráži pred vojnovým pamätníkom a následne vnikol do budovy parlamentu, kde ho policajti zastrelili.