Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júna 2023

Exminister Korčok čaká na kroky prezidentky Čaputovej a potom urobí svoje rozhodnutieExminister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok nebude kandidovať v najbližších prezidentských voľbách, ak bude kandidovať súčasná prezidentkaZdieľať
zuzana a aputova ivan koraok 676x459 7.6.2023 (SITA.sk) - Exminister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok nebude kandidovať v najbližších prezidentských voľbách, ak bude kandidovať súčasná prezidentka Zuzana Čaputová.


Ako ďalej uviedol v relácii Na telo Plus televízie Markíza, Čaputovej plánuje vyjadriť podporu. „Myslím si, že Zuzana Čaputová bude kandidovať a pokiaľ sa rozhodne pre druhý mandát, tak jej vyjadrím podporu," povedal Korčok. Otázkou, či by kandidoval, keby prezidentka nekandidovala, sa nezaoberá.

V relácii zároveň uviedol, že v najbližších parlamentných voľbách bude voliť stranu Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá ho ako ministra zahraničných vecí nominovala. „Moja východisková voľba je, samozrejme, SaS. Dúfam, že neurobia nejakú vec, ktorá by ma presvedčila, že by sa tak nestalo," tvrdí Korčok.


Zdroj: SITA.sk - Exminister Korčok čaká na kroky prezidentky Čaputovej a potom urobí svoje rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko daruje Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote viac ako štyri milióny eur
<< predchádzajúci článok
Rusi pri Bachmute strácajú pôdu pod nohami a vpred postupujú Ukrajinci