Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

30. novembra 2016

F1: Rosberg o Hamiltonovi: Sme súperi, ale máme pred sebou rešpektBritský pilot F1 na Mercedese Lewis Hamilton (vpravo) si podáva ruku so svojím tímovým kolegom Nemcom Nicom Rosbergom na pódiu po pretekoch nedeľňajšej Veľkej ceny Abú Zabí na okruhu Yas Marina v Abú Zabí 27. novembra 2016.Zdieľať
Britský pilot F1 na Mercedese Lewis Hamilton (vpravo) si podáva ruku so svojím tímovým kolegom Nemcom Nicom Rosbergom na pódiu po pretekoch nedeľňajšej Veľkej ceny Abú Zabí na okruhu Yas Marina v Abú Zabí 27. novembra 2016. Foto: TASR/AP
Berlín 30. novembra (TASR) - Čerstvý majster sveta F1 Nico Rosberg zavítal v rámci osláv premiérového titulu do svojho rodiska Wiesbadenu. Pred novinármi si zastal svojho stajňového kolegu Lewisa Hamiltona, ktorý sa sťažoval na tímovú taktiku v záverečných pretekoch sezóny v Abú Zabí.


Rosbergovi stačilo na zisk titulu v SAE pódiové umiestnenie. Hamilton jazdil na prvej pozícii takticky a pomaly, čo bolo v protiklade s tímovou taktikou. Chcel tak ponúknuť šancu ďalším pretekárom na predbiehací manéver. Nemec si napokon druhé miesto postrážil a vyhral celkovú klasifikáciu MS.

"Myslím, že je absurdné, do akej sféry sa táto téma dostala. Rozumiem tímu, lebo na každých pretekoch jazdíme podľa určitej taktiky. Ale rozumiem aj Lewisovi. Sme súperi, vždy chceme len výhry, ale zároveň máme pred sebou rešpekt," povedal Rosberg.

V rodisku ho vítalo množstvo fanúšikov. Jeho mama Sina je z Wiesbadenu, otec Keke - majster sveta 1982 - z Fínska. "Keď myslím na Nemecko, myslím na Wiesbaden. Na detstvo, ktoré som tu prežil, mám krásne spomienky," dodal Rosberg, ktorý žije v Monaku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kladivár Lomnický sa reštartoval, zvyká si na metódy Fajdeka
<< predchádzajúci článok
NBA: Conley dostal kopanec do chrbta, pauzovať bude dva mesiace

F1: Rosberg o Hamiltonovi: Sme súperi, ale máme pred sebou rešpekt - diskusné fórum čitateľov