Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. septembra 2017

Festival Divadelná Nitra pricestuje do Bátoviec na MiraclesIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bátovce 17. septembra (TASR) - Projekt Miracles, ktorý je na programe aktuálneho ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, pricestuje do Bátoviec v sobotu 23. septembra. Ako TASR informoval riaditeľ Divadla Pôtoň v Bátovciach Michal Ditte, dielo je náročné a viazané na obec Bátovce, jej exteriéry i interiéry, predstaví sa o 21.00 h.


Projekt spája štyri nezávislé divadelné scény, a to Divadlo Pôtoň, Debris Company, Med & Prach a Slávu Daubnerovú. "Miracles mali premiéru 7. mája, teraz pôjde o prvú reprízu trojkilometrovej divadelnej púte, ktorá nemá na Slovensku obdobu. V jednotlivých performanciách je spolu 23 účinkujúcich, 20 dobrovoľníkov a podieľa sa na nich desať ľudí z technického štábu. V slovenskom divadelnom prostredí ide o jedinečnú udalosť nielen z hľadiska náročnosti produkcie, ale aj z hľadiska spojenia rôznych umeleckých poetík," povedal Ditte, ktorý je zároveň spolu s Ivetou Ditte Jurčovou autorom projektu.

"Ako dramaturg môžem povedať, že Miracles sa stali interesantným site-specific projektom, ktorého obdobu by sme asi na Slovensku nenašli. Ako produkčný hovorím, že zázrak sa stal už len v tom, že sa nám podarilo v jednom čase a priestore spojiť štyri nezávislé divadlá a skoordinovať 50 ľudí, ktorí sú nám ľudsky a profesijne veľmi blízki. Ako riaditeľ by som povedal, že množstvo mediálnych a odborných ohlasov na projekt nám dalo signál, že sme urobili dobrú robotu a že to asi nebolo márne," dodal riaditeľ divadla.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Túžite po historickom vozidle? Najväčším problémom sú náhradné diely
<< predchádzajúci článok
ĽUBOMÍR ZEMAN: Hudba je zvláštne esperanto