Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

28. júna 2016

Festival Pohoda 2016 poteší aj milovníkov literatúry. V predaji ostáva posledných 1000 permanentiek.



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Festival Pohoda poteší aj milovníkov literatúry 

Osem dní ostáva do začiatku jubilejného dvadsiateho ročníka multižánrového festivalu Pohoda 2016, ktorý sa uskutoční 7. až 9. júla na letisku v Trenčíne. Popri známych interpretoch svetovej aj domácej scény bude mať svoje miesto na festivale aj literatúra.


Kníhkupectvo s výberom kníh šitým pre festival, kaviareň Foxford, workshopy, čítačky, diskusie a autogramiády s autormi kníh prinesie Literárny stan Martinus.sk. V programe budú aj obľúbené formáty liteRAPtúra, SlamPoetry či premietanie študentských filmov z Festivalu Áčko. Hlavným ťahákom tohtoročného programu je rozhovor s nórskou reportérkou Asne Seierstad, autorkou knihy Jeden z nás: Príbeh o Nórsku, ktorá je mrazivým príbehom o masovom vrahovi Andersovi Breivikovi.

Aj tento rok bude na Pohode cirkus, v ktorom sa žongluje so slovami. Vydavateľstvo KK Bagalu oslavuje štvrťstoročie a vo svojom cirkuse privíta mená ako Dušan Mitana, Boris Farkaš, Márius Kopcsay, Peter Balko, Soňa Uriková, Laco Kerata, Tomáš Varga a Marek Vadas. Katarína Čavojová a Leona Štiblaríková pripravili workshop pre začínajúcich autorov. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré robia autori pri oslovovaní vydavateľstiev? Čoho sa vyvarovať pri písaní? Erik Fazekaš, editor z vydavateľstva Slovart, porozpráva o práci editora a o tom, aký je proces vzniku knihy a kto každý má vplyv na to, ako kniha vyzerá. Peter Krištúfek predstaví svoj najnovší román Telá. Román o telách a telesnosti v rozličných podobách. Štyri postavy, ktorých príbehy sa prelínajú v dnešnej Bratislave.

Pod názvom Ahoj Tato – Milý Kubo bude uvedená kniha listov, ktoré začal písať Dežo Ursiny synovi, v predtuche blížiaceho sa konca, s pocitom, že mu musí odovzdať svoje životné poznanie. Jakub túto výzvu opätoval a vznikol tak jedinečný dialóg medzi otcom a synom. V populárnom cykle dramatizovaných čítaní Čau o piatej vystúpia Jana Oľhová, Richard Stanke a Viktor Horján. Literárny cirkus KK Bagalu uvedie program liteRAPtúra, v rámci ktorého vyrážajú špičky (československého) rapu do boja bez beatov a servítok, aby sa predviedli v čírom prednese svojich hustých textov. Prozaička Olga Tokarczuk, ktorá za svoje knihy dostala už niekoľko európskych cien a dnes je jednou z najčítanejších poľských autoriek, predstaví okrem iného slovenský preklad knihy Pravek a iné časy. Nebude chýbať ani Nočné premiérové premietanie čerstvo ocenených filmov Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2016.

24hod.sk informoval PR manažér festivalu Anton Repka.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2016: Novinky Pohody 2016 - najviac služieb na kilometer štvorcový (21. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Vlakom je to pohoda (16. 6. 2016)
 Red Bull Music Academy stage po prvýkrát na Pohode 2016 (7. 6. 2016)
 Deti na Pohode 2016 (1. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Róisín Murphy, DJ Shadow, Jana Kirschner, David Koller Red Bull Music Academy a ďalšie novinky (18. 5. 2016)
 Pohoda Deň_FM 18. mája aj s Lola Marsh (10. 5. 2016)
 Nina Kraviz a The Vaccines na Pohode 2016 (1. 4. 2016)
 Pohoda 2016: Najväčší slovenský festival spustil nový web (30. 3. 2016)
 Zvýhodnené Kombo vstupenky na Pohodu 2016 a Rock for People 2016 (11. 3. 2016)
 Pohoda 2016: Flying Lotus, Thundercat a ďalší (26. 2. 2016)



nasledujúci článok >>
Robert Schuman, otec Európskej únie sa narodil pred 130 rokmi
<< predchádzajúci článok
Americká verzia Top Gear skončila po šiestej sezóne

Festival Pohoda 2016 poteší aj milovníkov literatúry. V predaji ostáva posledných 1000 permanentiek. - diskusné fórum čitateľov