Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

11. júla 2010

Finále by malo sledovať vyše 700 miliónov ľudíFinále futbalových majstrovstiev sveta medzi Holandskom a Španielskom by malo sledovať vyše 700 miliónov ľudí na celom svete. Tento počet očakáva Medzinárodná futbalová ...Zdieľať
futbal Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 11. júla (WEBNOVINY) - Finále futbalových majstrovstiev sveta medzi Holandskom a Španielskom by malo sledovať vyše 700 miliónov ľudí na celom svete. Tento počet očakáva Medzinárodná futbalová federácia (FIFA). V doterajšom priebehu šampionátu mal najvyššiu sledovanosť súboj Španielska s Nemeckom v semifinále. FIFA je spokojná aj so záujmom o šampionát v USA, kde oproti MS 2006 narástol o 50 %. "Myslím si, že sledovanosť finále bude vyššia ako v roku 2006, keď finále medzi Talianskom a Francúzskom videlo 700 miliónov ľudí," povedal riaditeľ sekcie FIFA pre televízie Niclas Ericson.

Stredajšie semifinále sledovalo len v Nemecku 32 miliónov divákov, podiel na trhu bol 90 %. Španielska televízna spoločnosť Telecinco zasa hovorila o 13,3 milióna divákov, čo je takmer tretina populácie. V krajine zo západu Európy mal prenos najvyššiu sledovanosť zo všetkých televíznych programov za posledných päť rokov. V USA dosiahol rekord súboj Američanov v osemfinále s Ghanou, ktorý videlo 19 miliónov ľudí, čo je najvyššia sledovanosť mužského futbalového zápasu v krajine v histórii.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Webber víťazom VC V. Británie
<< predchádzajúci článok
Srbi cez Chorvátov do semifinále doma proti Česku