24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

04. mája 2009

Fíni vyhrali po nájazdoch nad Kanadou

Hokejisti Kanady sa stali víťazmi kvalifikačnej F-skupiny na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku a vo štvrťfinále nastúpia proti Lotyšsku. Na prvenstvo v skupine im stačil bod, ktorý získali v ...

KLOTEN 4. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady sa stali víťazmi kvalifikačnej F-skupiny na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku a vo štvrťfinále nastúpia proti Lotyšsku. Na prvenstvo v skupine im stačil bod, ktorý získali v pondelkovom zápase s Fínmi. Tí vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch, obsadili druhú priečku a vo štvrťfinále si zmerajú sily s reprezentáciou USA. Kanada si tak bodovo zaváhala vôbec v prvom zápase na turnaji.

Fínsko sa ujalo vedenia už v 5. min Pihlmanom a o tri minúty neskôr prekonal Rolosona aj Salmela. Kanade sa podarilo znížiť gólom Spezzu. V druhom dejstve zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov Niko Kapanen, ale ešte pred druhou sirénou skóroval Heatley. Kanaďania vyrovnali v 50. min, keď svoj druhý gól v zápase dosiahol Heatley. Keďže po šesťdesiatich minútach bol stav nerozhodný 3:3, prišlo na rad predĺženie. Napokon museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, autorom toho rozhodujúceho bol Hannes Hyvönen.

F-skupina (Kloten):
Kanada - Fínsko 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Spezza (St. Louis, S. Weber), 39. Heatley (D. Roy, S. Weber), 50. Heatley (Spezza, St. Louis) - 5. Pihlman (S. Kapanen, Immonen), 8. Salmela (J. Ruutu, Komarov), 38. N. Kapanen (A. Miettinen, Niskala), rozhodujúci nájazd premenil Hyvönen.
Vylúčení: 11:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) - Feola (USA), Gordenko (Rus.), 5970 divákov

Kanada: Roloson - S. Weber, Hamhuis, Doughty, Phillips, Coburn, Vlasic, Schenn - Heatley, Spezza, D. Roy - St. Louis, Stamkos, Doan - Fisher, Horcoff, Zajac - Upshall, C. Armstrong, Lombardi
Fínsko: Rinne - Nummelin, M. Lehtonen, Kukkonen, Niskala, Jaakola, Salmela, Niinimää - Hagman, A. Miettinen, N. Kapanen - Immonen, S. Kapanen, Pihlman - Hyvönen, Hytönen, Vahalahti - Komarov, Kerman, J. Ruutu - Santala