Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. marca 2016

Fitch znížila výhľad ratingu Portugalska z pozitívneho na stabilnýMedzinárodná agentúra Fitch znížila výhľad ratingu Portugalska z pozitívneho na stabilný. Odôvodnila to vlaňajším slabším výkonom krajiny pri plnení fiškálnych cieľov. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Lisabon 7. marca (TASR) - Medzinárodná agentúra Fitch znížila výhľad ratingu Portugalska z pozitívneho na stabilný. Odôvodnila to vlaňajším slabším výkonom krajiny pri plnení fiškálnych cieľov. Informoval o tom portál RTTNews.


Podľa Fitch výkon Portugalska vo fiškálnej oblasti zaostal za cieľom pre rok 2015 a jeho plány na zníženie rozpočtového deficitu v tomto roku sú ohrozené.

Agentúra sa domnieva, že predbežný rozpočtový cieľ portugalskej vlády, ktorá chce tento rok znížiť schodok verejných financií na 2,2 % hrubého domáceho produktu (HDP), je založený na príliš optimistickom odhade tempa rastu jeho ekonomiky a vývoja spotrebiteľských cien.

Ale aj napriek tomu Fitch ponechala rating Portugalska na úrovni BB+, čo odôvodnila síce stále miernym, ale pokračujúcim rastom jeho ekonomiky.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na území Tatranského národného parku žije čoraz menej vlkov
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy pokračujú v raste

Fitch znížila výhľad ratingu Portugalska z pozitívneho na stabilný - diskusné fórum čitateľov