30. júla 2017

Francúzsky Superpohár získal Paríž SG

Na archívnej snímke vpravo obranca Juventusu Daniel Alves, vľavo francúzsky obranca Benjamin Mendy. Foto: TASR/AP
Tanger 30. júla (TASR) - Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v sobotňajšom zápase o francúzsky Superpohár v marockom Tangeri nad úradujúcim ligovým šampiónom AS Monaco 2:1.

Zverenci trénera Unaia Emeryho síce po prvom polčase prehrávali po góle Djibrila Sidibeho, po zmene strán však zavelil k obratu Brazílčan Dani Alves. Nový muž, ktorý do Parku princov prišiel v lete z Juventusu Turín, najskôr v 51. minúte vyrovnal bravúrnou strelou z priameho kopu z vyše 25 metrov a o dvanásť minút neskôr stál pri zrode rozhodujúcej akcie zápasu, ktorej dal gólovú bodku Adrien Rabiot.

PSG získal Superpohár siedmykrát v klubovej histórii a už piatykrát v rade (2013-2017). Superpohár bol pre oba tímy generálkou na nový ročník najvyšej francúzskej súťaže, ktorý sa začína na budúci víkend.