Ilustračný záber.

Ilustračný záber. Foto: TASR/Marko Erd
Ružomberok 10. decembra (TASR) -

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 63. Oršula. Rozhodovali: Sedlák – Benko, Hrčka, ŽK: Jonec (Ružomberok), 1366 divákov.

MFK Ružomberok:
Macík – Jonec, J. Maslo, Kružliak, Pikk – Kochan (77. Sapara) – Daniel, Qose, Gál-Andrezly (82. Kunca) – Haskič, Gerec.

ŠK Slovan Bratislava:
Greif – Čikoš, Rundič, Božikov, Sekulič – Droppa – Čavrič (87. Kubík), Holman (83. Vitek), Savičevič, Oršula – Mareš (90. Laczkó).

Po opatrnejšom úvode sa v 13. minúte ocitol v prvej šanci zápasu domáci Gál-Andrezly, ale z 13 m po prihrávke Daniela namieril iba nad. V 22. minúte Haskiča, ktorý sa snažil zakončiť už v bezprostrednej blízkosti brány Greifa, v poslednej chvíli zblokoval Božikov. V 29. minúte Haskič v bratislavskej šestnástke zobral loptu Božikovi, ale s veľkou príležitosťou naložil zle. V 38. minúte diváci zaregistrovali prvý strelecký pokus medzi žrde, keď z diaľky napriahol Exružomberčan Mareš. Macík však loptu smerujúcu do stredu brány na dvakrát skrotil. V 42. minúte Macík stiahol do rukavíc aj ľahkú Božikovu hlavičku po rohovom kope. V úvode druhého polčasu sa na pravej strane presadil Mareš, ale trafil iba bočnú sieť. V 54. minúte Božikov "koníček" išiel nad bránu MFK. V 62. minúte J. Maslo po rohom kope poslal loptu hlavou nad brvno. Vzápätí sa Mareš pretlačil až pred domácu bránu a Oršula doklepol loptu do siete – 0:1. V 84. minúte Vitek, iba chvíľu po tom, ako nastúpil na hraciu plochu, v dobrej pozícii vystrelil, ale Macík zachránil. Domáca snaha o vyrovnanie efekt nepriniesla, keď v 89. minúte aj Haskič po rohom kope a závare pred bránou Slovana tesne minul.