24. marca 2007

Gól Svatoša, asistencia Nagya

V piatkových stretnutiach 89. ročníka kanadsko-americkej NHL sa bodovo presadila aj dvojica Slovákov, keď Marek Svatoš strelil gól a Ladislav Nagy raz asistoval. V bránke Colorada stál opäť Peter ...

NEW YORK 24. marca (WEBNOVINY) - V piatkových stretnutiach 89. ročníka kanadsko-americkej NHL sa bodovo presadila aj dvojica Slovákov, keď Marek Svatoš strelil gól a Ladislav Nagy raz asistoval. V bránke Colorada stál opäť Peter Budaj, ktorý sa prezentoval devätnástimi úspešnými zásahmi.

"Lavíny" zaznamenali ešte len druhú marcovú prehru, ale získali aspoň bod, keď duel doviedli až k samostatným nájazdom. V nich sa podarilo presadiť sa iba Martymu Reasonerovi, ktorý sa do zostavy "olejárov" vrátil po dvojtýždňovej pauze zavinenej zranením ramena. Colorado viedlo 2:0 aj 3:2, keď tretí gól zaznamenal košický odchovanec Marek Svatoš, 107 sekúnd pred treťou sirénou však predĺženie zariadil domáci Joffrey Lupul svojím šestnástym gólom sezóny. Oilers podržal najmä výborný výkon brankára Dwayna Rolosona, ktorý zneškodnil 43 zo 46 striel hráčov "lavín". Edmonton tak prerušil nelichotivú sériu dvanástich prehier, Colorado získalo minimálne bod už v jedenástom zápase v rade. Avalanche tým, že ziskali iba jeden bod, zabezpečili postupovú istotu Detroitu, zverenci trénera Joela Quennevilla totiž strácajú na postupovú priečku už 5 bodov.
Po dvoch presných zásahoch Boyda Devereauxa viedlo Toronto v Buffale v úvode tretej tretiny už 4:1, po skončení tretieho dejstva im však zostali len oči pre plač, keď domácim sa podarilo štyrmi gólmi v rozpätí necelých desiatich minút obrátiť nepriaznivé skóre vo svoj prospech. Výborný výkon podal gólman Sabres Ryan Miller, ktorý zlikvidoval 40 zo 44 striel "javorových listov". Buffalo, ako už istý postupujúci, tak skomplikovalo situáciu tímu z "kolísky hokeja". Prehra znepríjemnila jubilejný sedemstý duel obrancu Toronta Hala Gilla.
V súboji dvoch tímov potácajúcich sa na chvoste Západnej konferencie, Chicaga a Los Angeles, sa viac darilo "kráľom", keď duel vyhrali 2:1. V drese Chicaga pre zranenie opäť nenastúpil Peter Bondra, Kings však uspeli aj napriek neúčasti Ľubomíra Višňovského, ktorý vynechal duel pre zatiaľ nešpecifikované zdravotné problémy. Od začiatku II. tretiny sa z neznámych príčin na ľade neukázal ani ďalší bek LA Rob Blake. Plný bodový zisk Los Angeles zariadil v 57. min obranca Mike Weaver svojím tretím gólom v aktuálnej sezóne i celej kariére v profilige.
Bod za asistenciu zaznamenal Ladislav Nagy, jeho Dallas však prehral s Anaheimom 3:2 po predĺžení. Rozhodnutie priniesol v 63. min puk z hokejky obrancu Scotta Niedermayera.

Sumáre - piatok:
Buffalo - Toronto 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)
Góly: 6. Vanek (Kalinin, Pominville), 46. Vanek (D. Roy, Pominville), 50. Briere (B. Campbell, Drury), 54. Pominville (Briere, Hecht), 55. Stafford (Vanek, D. Roy) - 19. McCabe (Kaberle, M. Sundin), 25. Stajan (Steen, Colaiacovo), 41. Devereaux (Stajan), 44. Devereaux. Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:44. Brankári: R. Miller - Raycroft. Diváci: 18 690.

Chicago - Los Angeles 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 27. Sharp - 11. O'Sullivan (Cammalleri), 57. Weaver (Frolov, O'Sullivan). Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Richmond, Kočí - Kostopoulos, Ivanans (všetci 5 min za bitku), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:32. Brankári: Chabibulin - Garon. Diváci: 13 133.

Edmonton - Colorado 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Hemský (Thoresen, J. Smith), 33. Sýkora (Horcoff, Roloson), 59. Lupul (Gilbert), rozhodujúci sam. nájazd premenil Reasoner - 10. B. Richardson (Laperriere, Arnason), 21. Sakic (Hejduk, Brunette), 45. SVATOŠ (Arnason, McLean). Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:46. Brankári: Roloson - BUDAJ. Diváci: 16 839.

Anaheim - Dallas 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 15. Kunitz (A. McDonald, Perry), 45. Kunitz (Perry, S. Niedermayer), 63. S. Niedermayer (Beauchemin, Getzlaf) - 16. Zubov, 42. Modano (Miettinen, NAGY). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:36. Brankári: Giguere - Turco. Diváci: 17 421.