Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2013

Hladiny riek na východe postupne klesajúV Košickom kraji sa povodňová situácia pomaly upokojuje. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) druhý stupeň povodňovej aktivity je na riekach Latorica pri Veľkých ...Zdieľať
velka mana KOŠICE 5. apríla (WEBNOVINY) – V Košickom kraji sa povodňová situácia pomaly upokojuje.


Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) druhý stupeň povodňovej aktivity je na riekach Latorica pri Veľkých Kapušanoch a na Bodrogu pri Strede nad Bodrogom.

Prvý stupeň pretrváva na dolnom toku Bodvy, na Hornáde pod Ružínskou priehradou pri Kysaku, na Toryse pri Košických Olšanoch a na Olšave pri Bohdanovciach.

Dôstojník operačného strediska trebišovských hasičov Ján Stropkai v piatok ráno informoval, že voda narobila problémy v Čeľovciach, kde boli čerpať vodu zo znečistenej studne, v Trebišove na cukrovarskej ulici zase zatopila veľkú pivnicu. Vodu odstraňovali aj z cesty na Pažitnej ulici v rómskej osade. Ako uviedol Stropkai, kanály a priekopy sú v tejto lokalite upchaté, takže neodvádzajú vodu, ktorá sa zhromažďuje na ceste. Hrozilo, že prenikne do obydlí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deti čaká viac matematiky a menej gramatiky
<< predchádzajúci článok
Jarné teploty nedorazia ani cez víkend, ochladí sa