20. novembra 2006

HOKEJ: Lašák nemá zlomenú ruku, je iba narazená

Pardubice potešila správa, že Ján Lašák a Petr Sýkora nemajú zlomené ruky

Pardubice neprišli v sobotňajšom stretnutí českej hokejovej extraligy iba o víťazstvo nad Slaviou Praha, ale takmer aj o dvojicu svojich opôr - brankára Jána Lašáka a útočníka Petra Sýkoru. Hráči Moelleru viedli po dvoch tretinách na domácom ľade 2:0, no súper v závere gólmi Martina Hlavačku a Slováka Igora Rataja vyrovnal a v predĺžení sa po presnom zásahu Tomáša Vlasáka radoval z dvoch bodov.
Sýkora i Lašák odišli hneď po stretnutí na vyšetrenie do pardubickej nemocnice s podozrením na zlomeninu ruky, ktoré sa však ani u jedného nepotvrdilo. "Pri rozkorčuľovaní trafili Jana pukom na nechránené miesto nad vyrážačku. Báli sme sa, aby to nebolo zlomené, duel však bez problémov odchytal," povedal hneď po zápase tréner Miloš Říha, keď ešte nevedel, ako dopadne vyšetrenie v nemocnici. Röntgen však ukázal, že Sýkora i Lašák majú ruky iba narazené.