Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. apríla 2017

Hokejisti SR pred MS už takmer 3 zápasy bez gólu, Hovorka recept poznáNa snímke slovenský útočník Marek Hovorka.Zdieľať
Na snímke slovenský útočník Marek Hovorka. Foto: TASR/Erika Ďurčová
Bratislava 20. apríla (TASR) - Slovenskí hokejisti sa v príprave pred svetovým šampionátom v Kolíne nad Rýnom a Paríži trápia v koncovke. Gól nestrelili už takmer stoosemdesiat minút, naposledy sa strelecky presadil Andrej Kudrna na začiatku stretnutia proti Švajčiarsku v prvom vzájomnom meraní síl na trenčianskom ľade.


"Strieľať viac aj z otočky, alebo pri vychádzaní z rohov, prípadne prihrať na obrancu, ktorý musí vzápätí vystreliť. My totiž pred bránkou máme hráčov. Ale chceme to ešte vždy vyšperkovať prihrávkou do prázdnej bránky. Takto to jednoducho nejde. Musíme cloniť a dorážať," hľadal recept na zlepšenie útočník Marek Hovorka, druhý najproduktívnejší hráč Tipsport Ligy v aktuálnej sezóne.

V prvej tretine zápasu s Fínskom v Košiciach boli hostia zo severu Európy jednoznačne lepším mužstvom, na hráčoch Slovenska sa podpísala aj únava z cesty vlakom. "Šesť hodín v jednej polohe bez pohybu, to je ťažké. A práve pred takým súperom akým je Fínsko. Chvalabohu, že prvá tretina skončila iba 0:2," skonštatoval Hovorka a dodal: „Začali sme veľmi zle, podpísala sa na nás dlhá cesta. Prvú tretinu to bolo cítiť. Od druhej sme však začali viac korčuľovať a hru sme vyrovnali. Ale v útočnej fáze riešime situácie veľmi zložito a z tlaku ktorý si vytvoríme nedokážeme vystreliť, všetko by sme chceli hrať do prázdnej bránky a to je chyba. Potrebujeme dať nejaký šťastný gól, ale musíme ísť tomu naproti."

Hovorka nastúpil v zápase na poste centra prvého útoku spolu s Draveckým a Liborom Hudáčkom. Tréner Cíger tak opäť pomiešal zostavu, ale ovocie to neprinieslo. "Mali sme veľký priestor na ľade, škoda, že sme hrali iba jednu presilovku a nemohli sme vyskúšať viaceré varianty. Ale verím, že zápas od zápasu to bude lepšie. Jednotlivé päťky sa menia, skúšajú, takže je len na tréneroch, ako namixujú zostavu v piatok a čo im vyhovuje," zhodnotil 32-ročný útočník.

V príprave tak Slováci ťahajú trojzápasovú šnúru prehier, prerušiť ju môžu už v piatok v odvete proti výberu Suomi. "V roku 2012 sme pred svetovým šampionátom nevyhrali tuším ani jeden zápas a napokon sme na MS boli úspešní. Je to len príprava, ale zároveň samozrejme aj zdvihnutý prst pre nás," povedal Hovorka, ktorý zdôraznil, že poraziť silného súpera akým je Fínsko nebude jednoduché. "Boli určite technickejší ako Švajčiari a veľa korčuľovali. Fyzicky to bol náročný hokej, ale na tejto úrovni je to normálne."

Po návrate do Bratislavy neskoro v noci čaká na hráčov jeden deň voľna, vo štvrtok by mali napriek tomu absolvovať tréning. "Ja osobne by som radšej išiel aspoň na polhodinku na ľad. Nemyslím si, že je dobré oddychovať," vyjadril sa Marek Hovorka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NBA: Washington aj Houston už vedú v sériách 2:0 na zápasy
<< predchádzajúci článok
Mladí Slováci na MS18 zabojujú o semifinále, betónovať proti Rusom by bola cesta do pekla

Hokejisti SR pred MS už takmer 3 zápasy bez gólu, Hovorka recept pozná - diskusné fórum čitateľov