Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. marca 2012

Holandsko je proti vstupu Rumunska a Bulharska do SchengenuHolandský premiér Mark Rutte povedal, že je naďalej proti začleneniu Rumunska a Bulharska do schengenského priestoru. Vyjadril sa tak len niekoľko hodín pred začiatkom štvrtkového summitu Európskej únie v ...Zdieľať
dansko schengen BRUSEL 1. marca (WEBNOVINY) - Holandský premiér Mark Rutte povedal, že je naďalej proti začleneniu Rumunska a Bulharska do schengenského priestoru. Vyjadril sa tak len niekoľko hodín pred začiatkom štvrtkového summitu Európskej únie v Bruseli, ktorý má o tejto otázke rozhodnúť.


Ako Rutte uviedol, Holandsko bude vystupovať proti vstupu oboch krajín do európskej zóny voľného pohybu, až kým tieto neuskutočnia reformy. Tie sa majú týkať právneho systému krajiny ako aj boja proti korupcii a organizovanej kriminalite.

Podľa pôvodných plánov mali byť obaja najmladší členovia EÚ súčasťou zóny voľného pohybu osôb a tovaru už v roku 2011, narazili však na odpor Fínska, Francúzska, Holandska a Nemecka poukazujúcich na údajné nedostatky v boji proti korupcii a organizovanému zločinu.

Na svojich výhradách momentálne trvá už len Holandsko, pričom Rumuni tamojšiu vládu označili za rukojemníka ultranacionalistickej Strany za slobodu, ktorá je dôležitým podporovateľom vládnej koalície.

Prijatie oboch krajín do schengenu si vyžaduje súhlas všetkých členských štátov zóny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lieky by sa mali dostávať na trh rýchlejšie
<< predchádzajúci článok
Polícia obvinila muža, ktorý útočil pred parlamentom

Holandsko je proti vstupu Rumunska a Bulharska do Schengenu - diskusné fórum čitateľov