Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2018

Investor W. Buffett zvýšil podiel v izraelskom výrobcovi generík TevaAmerický miliardár Warren Buffett zdvojnásobil v 1. kvartáli tohto roka svoj podiel v izraelskej farmaceutickej spoločnosti Teva. Tá je najväčším výrobcom generických liekov na ...Zdieľať
Warren Buffett Foto: TASR/AP
Omaha 16. mája (TASR) - Americký miliardár Warren Buffett zdvojnásobil v 1. kvartáli tohto roka svoj podiel v izraelskej farmaceutickej spoločnosti Teva. Tá je najväčším výrobcom generických liekov na svete.


Buffettov konglomerát Berkshire Hathaway pre americkú Komisiu pre burzy a cenné papiere uviedol, že ku koncu marca tohto roka vlastnil vo firme Teva 40,5 milióna akcií. To je viac než dvojnásobok akcií, ktoré Berkshire Hathaway vlastnil v Teve ku koncu roka 2017. K 31. decembru to bolo 18,9 milióna akcií.

Buffettova spoločnosť zároveň zvýšila podiel v americkom výrobcovi iPhonov, Apple. Ku koncu marca dosiahol počet jej akcií v Apple 239,6 milióna v celkovej hodnote vyše 40 miliárd USD (33,94 miliardy eur). Celkovo tak Berkshire vlastní vo firme Apple zhruba 5-% podiel a je tretím najväčším akcionárom vo firme Apple po spoločnostiach Vanguard Group a BlackRock.

(1 EUR = 1,1784 USD)


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rumunsko bolo dejiskom megarazie proti organizovanému zločinu
<< predchádzajúci článok
Trump: Nikto nás neinformoval o zrušení summitu USA-KĽDR

Investor W. Buffett zvýšil podiel v izraelskom výrobcovi generík Teva - diskusné fórum čitateľov