Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2012

Kaddáfího syn sa nevzdáva, sľubuje návrat do vlastiJeden zo synov zabitého líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího sa chce vrátiť do svojej rodnej krajiny a zvrhnúť jej nových vládcov. Saadí Kaddáfí to povedal v piatok v telefonickom ...Zdieľať
libya DUBAJ 11. februára (WEBNOVINY) - Jeden zo synov zabitého líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího sa chce vrátiť do svojej rodnej krajiny a zvrhnúť jej nových vládcov.


Saadí Kaddáfí to povedal v piatok v telefonickom rozhovore pre televíznu stanicu al-Arabíja. "Vrátim sa do Líbye, hocikedy," uviedol potomok zosadeného líbyjského vodcu.

V súčasnosti sa nachádza v Nigeri, kam ušiel po dobití Tripolisu povstalcami z Dočasnej národnej rady, ktorí neskôr prevzali moc v celej krajine. Podľa Saadího až 70 percent Líbyjčanov nie je spokojných so súčasnou situáciou vo svojej krajine. "Líbyjský ľud vedú gangstri," vyhlásil. Je len otázkou času, kedy "vzbura zachváti celú krajinu," myslí Kaddáfí.

Povstanie proti 42-ročnej vláde autokratického líbyjského vodcu sa začalo 17. februára 2011 vo východnom meste Bengází. Krvavý konflikt sa skončil až 20. októbra, keď rebeli za doposiaľ nevyjasnených okolností zabili Kaddáfího v jeho domovskej Sirte.

Tridsaťosemročný Saadí utiekol do Nigeru ešte v auguste a africká krajina ho odvtedy opakovane odmietla vydať novým líbyjským vládcom. Zatykač na neho vydal aj Interpol, ktorý ho podozrieva z nečistých praktík ešte počas toho, ako viedol líbyjskú futbalovú federáciu. Nigéria mu v novembri udelila politický azyl.


Obrazom: Bývalý diktátor Muammar Kaddáfí

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý Uzbek sa priznal, že chcel zavraždiť Baracka Obamu
<< predchádzajúci článok
V Bulharsku pre silný mráz zamrzol Dunaj

Kaddáfího syn sa nevzdáva, sľubuje návrat do vlasti - diskusné fórum čitateľov