29. júna 2015

Kližan prehral v 1. kole po veľkej päťsetovej dráme s Verdascom

Slovenský tenista Martin Kližan odvracia loptičku Španielovi Fernandovi Verdascovi počas zápasu 1. kola mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone 29. júna 2015. Foto: TASR/AP
Wimbledon 29. júna (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V súboji dvoch ľavákov prehral so skúseným Španielom Fernandom Verdascom po štvorhodinovej päťsetovej dráme 6:4, 2:6, 3:6, 7:6 (5), 11:13.

Kližan bol v úvode duelu na tráve All England Clubu aktívnejším hráčom. Za stavu 3:3 síce pri podaní Španiela nevyužil vedenie 40:0, no v deviatom geme prelomil súperov servis a prvý set získal vo svoj prospech. V ďalších minútach však mal navrch bývalý wimbledonský semifinalsta. V druhom sete Verdasco Kližana dvakrát brejkol, v treťom mu hneď na začiatku uchmatol servis.

Vo štvrtom dejstve prehrával slovenský daviscupový reprezentant v tajbrejku 3:5, potom však získal štyri body v rade a vynútil si piaty set. V ńom mal k dispozícii dva brejkbaly, ani jeden však nevyužil a v koncovke sa napokon presadil Verdasco. Za stavu 12:11 premenil pri podaní Kližana hneď prvý mečbal.