Košice opäť vyfasovali

Tretie kolo hokejovej extraligy

ZVOLEN 2:3 SLOVAN
(1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 18. Turek, 49. Plavucha - 13. Hujsa, 27. Dornič, 32. Kuľha. Rozhodcovia D. Konc - Krpelec, Valach, vylúčení 5:3, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 32. bez Kubaliaka, Fiľa, Hilšera, Košťála, 54. bez Lalku - 49. bez K. a R. Slobodu, Vargu, Ulehlu, Prokopa, 1922 divákov.

ZVOLEN: Šimonovič - Jasečko, Štork, Klepáč, Babka, Harabín, Velebný, Lalka, Kubaliak - Jaško, Šechný, Igor Majeský - Plavucha, Turek, Weissmann - Škvaridlo, Gašpar, Jurík - Fiľo, Hilšer, Košťál.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Ďurák, Hecl, Jendek, Wagenhoffer, Buzek, K. Sloboda, R. Sloboda - Kuľha, Hujsa, Junas - Pašek, Jánoš, Macho - Kováč, Dornič, Nemčický - Varga, Ulehla, Prokop.

TRENČÍN 0:1 pp SKALICA
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 64. Zajac (Kokavec, R. Školiak). Rozhodovali: Jakubec - Gašparík, Mullner, vylúčení: 6:6 - Kóňa (Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,  2004 divákov.

TRENČÍN: Hála - Hriňa, Urban, Ďurčo, Sekeráš, Kuchyňa, Juraj Liška, Homér, Gabriš - Melichárek, Húževka, Sivák - Lelkeš, Micka, Poljaček - Hanzal, Ivan, Zlocha - Nemec, Kóňa, Šafárik.
SKALICA: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Flamík, Zajac, Dostál, Klement - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - Liščák, R. Sýkora, Kokavec - Grill, Hrnčirík, J. Liška - J. Mikuš, Krumpál, Malík.

Nitra 4:1 MARTIN
(0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 31. Milo, 44. Kolník, 47. Kováčik, 53. Štefanka - 59. Važan. Rozhodovali: Baluška - Horínek, Tvrdoň, vylúčení: 11:13, navyše: Kmeč (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: 53. Dzubina za Rovnianka (Martin), 3853 divákov.

NITRA: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Hruška, Švárny, V. Vlk, Petrina, Špila - Ľ. Kolník, T. Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Podstavek, S. Saliji.
MARTIN: Rovnianek - Michnáč, Pšenka,P. Augusta, M. Kolba, Stolárik, Stančok, Konôpka, R. Böhme - Pokrivčák, Holečko, Važan - Törok, Koložváry, M. Ihnačák, - Mucha, Mahdalík, Hanes - Beutel, Šimo.

Poprad 3:1 l. mikuláš
(0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Faith, 38. Škovira, 50. P. Segľa - 25. Fatyka. Rozhodovali: Lokšík - Bulko, Kubuš, vylúčení: 9:11, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2 250 divákov.

POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, M. Turan, Fabian - Škovira, A. Kroták, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Bartečko, J. Faith, Žemlička - Jasovský, Piatak, Martin Segľa.
Liptovský Mikuláš: Falter - M. Droppa, Fatyka, P. Lištiak, M. Školiak, Devečka, Tomaška, M. Šterbák, Rúfus - Kopecký, Pleva, Krátky - Michel Miklík, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kadlubiak, Marek Hovorka, Bartík.

ŽILINA 4:1 košice
(1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 6., 35. Kontšek, 21. Opatovský, 33. Král - 14. Lipiansky. Rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 4:4, navyše: Lažo (Košice) do konca stretnutia za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1287 divákov.

ŽILINA: Lipovský - Ficenc, Dlouhý, I. Droppa, Škorvánek, Kusovský, Nádašdi, Senko, Sedláček - Opatovský, Beran, Kontšek - Jabrocký, M. Hreus, Krajči - M. Gálik, S. Gron, Verčík - Oravec, Rehák, V. Král.
KOŠICE: Laco - Horáček, Podhradský, Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Bombic, Vantroba, M. Varga - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Vostřák, Bartoš, Kmiť - Hvila, Sabol, Šimurda - Jenčík, Bulík, Dravecký.

hlasy trénerov

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Hralo sa zbytočne často so štyrmi hráčmi na oboch stranách. Zápas sa drobil, pretože mužstvá chceli hrať. Košice nás stáli veľa síl, preto mám z víťazstva radosť.’’
Jerguš Bača, asistent trénera L. Mikuláša: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodlo veľa faulov odpískaných voči nám. V závere akoby sme strácali aj sily. Jedenásť našich oslabení rozhodlo o výsledku.’’
Milan Hovorka, tréner Trenčína: „Keď nedáme gól z vyložených šancí, nemôžeme myslieť na víťazstvo. Som zo zápasov doma smutný.’’
Pavel Pazourek, tréner Skalice: „Stretnutie prekypovalo bojovnosťou, ktorá však nebola okorenená gólmi. Nakoniec sme so šťastím získali dva body.’’
Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Sme veľmi radi, že sme zvíťazili nad kvalitným mužstvom Košíc. V dnešnom stretnutí ma uspokojila hlavne druhá tretina, v ktorej sme sa presadili aj gólovo, no celkove sa zlepšila aj obranná hra mužstva.’’
Dušan Gregor, tréner Košíc: „Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Do Žiliny sme prišli s úplne iným zámerom. Aj keď prvá a tretia tretina nebola z nášho pohľadu zlá, ale prvý a druhý gól sme inkasovali po veľkých chybách.’’
Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Obávali sme sa, že dnes je 13. a že Martin využije nejaký brejk na strelenie gólu. Našťastie nás upokojil náš prvý gól a nakoniec sme dotiahli zápas do víťazného konca.’’
Milan Jančuška, tréner Martina: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper v búrlivom prostredí. Keď sme sa dobre pripravili, držali sme Nitru na dištanc, no prvý gól dostal Nitranov na koňa a ich výkon potom gradoval, na čo sme nedokázali odpovedať.’’

Hokejová ST Extraliga mala včera na programe stretnutia kompletného 3. kola.
Šláger videli diváci na štadióne vo Zvolene, kde domáci HKM hostil bratislavský Slovan. V dueli, ktorý poznačil výpadok elektriny v prvej tretine, sa v 13. min ujali vedenia belasí. O päť minút na to Zvolenčania vyrovnali, no po góloch Dorniča a Kuľhu si hostia pripísali plný bodový zisk. Košičania v zápase v Žiline od začiatku ťahali za kratší koniec. V prvej tretine síce Lipiansky stihol vyrovnať, no zvyšok stretnutia bol v réžii domácich. Tí pridali ešte tri presné zásahy a zaslúžene zvíťazili. Východniari tak zostávajú na dne tabuľky bez zisku jediného bodu.
Zvíťaziť sa zatiaľ nepodarilo ani bezzubým Martinčanom, ktorí podľahli Nitre 4:1 a zatiaľ si nepripísali ani jeden vsietený gól.
Popradčania si v najvyššej súťaži udržali vedenie, keď aj v treťom zápase bodovali naplno. Včera si pripísali skalp Liptákov, ktorých po bojovnom výkone zdolali 3:1.
Gólová mizéria sa odohrala v Trenčíne, kde sa v zápase Dukly so Skalicou diváci v riadnom hracom čase gólu nedočkali. V 4. minúte predĺženia  ale Záhoráci pretavili svoj tlak na víťazný presný zásah, keď strelou do ľavého horného rohu prekonal trenčianskeho brankára Zajac.