23. septembra 2016

Košice si podmanili Zovlen, Mikuláš bol prikrátky na Martin

Trenčania Jakub Gašparovič (vľavo), Radoslav Tybor (vpravo) a Popradčan Peter Lichanec v zápase 6. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - HK Poprad, 23. septembra 2016 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa/Erika Ďurčová
Zvolen 23. septembra (TASR) - Košičanom vyšiel skvele úvod stretnutia. Do vedenia išli po rýchlej akcii v druhej minúte, keď sa pred Petríkom presadil Bartánus. Domáci následne mohli vyrovnať. Dve možnosti mal Petráš a v presilovke Klhůfek mieril do žŕdky. Na opačnej strane mohol zvýšiť vedenie hostí Boltun, proti bol gólman Zvolena. V deviatej minúte sa nepresadil Suja, ale v dvanástej puk od Řezača putoval medzi žrde, no za vlastného brankára po predchádzajúcej strele Bartoša – 0:2. Domáci do prestávky dokázali odpovedať v početnej výhode. Keď sa z pravej strany presadil Misenev.

V druhej tretine najprv Košičania nevyužili šance, mali ich Boltun a Nagy. Prebrali sa však hokejisti spod Pustého hradu, konkrétne Peter Zuzin, ktorý najprv v 31. minúte vyrovnal po uvoľnení sa pred bránkou a o dve minúty neskôr vyslal z ľavej strany od mantinelu puk pod hornú žŕdku Habalovej svätyne. Z 0:2 bolo razom 3:2. Ani tento stav dlho netrval, pretože po tridsiatich sekundách vyrovnal umiestnenou strelou z dvoch metrov Nagy. Hostia išli do vedenia kurióznym zásahom v oslabení, keď gólmanovi Petríkovi preskočil ľahký puk hokejku, ktorou si ho chcel pristaviť, no školácky pred vlastnou bránkou. Šťastným strelcom bol Milý. Zvolen v druhej tretine nevyužil ani dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Misenev pálil do žrde a Zuzina vychytal Habal.

V tretej tretine mali najprv piaty gól na hokejkách Hruška s Bartánusom. Týchto hráčov Košíc to ale mrzieť nemuselo, pretože v 46. minúte ich spolupráca slávila úspech. Hruška poslal ideálny puk spoza bránky pred ňu a Bartánus pohotovo zakončil – 3:5. Domáci mali šance, ale B. Mráz taktiež trafil žŕdku, celkovo tretiu v podaní tímu spod Pustého hradu a recept na Habala nenašiel ani inak produktívny Klhůfek. V závere už iba prikrášlil výsledok v rozhodenej defenzíve Zvolena zblízka Suja.

HKM Zvolen – HC Košice 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
14. Misenev (Klhůfek), 31. P. Zuzin (Klhůfek), 33. P. Zuzin (Kňazev, Valenta) – 2. Bartánus (Hričina, Boltun), 12. P. Bartoš (Spilar, Vašíček), 34. L. Nagy (Spilar, Suja), 36. Milý (T. Varga (Šedivý), 46. Bartánus (R. Hruška, Šmach), 60. Suja (Spilar, L. Nagy). Rozhodovali: Müllner, P. Stano – R. Výleta, Kollár, vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1020 divákov

zostavy:
Zvolen
: R. Petrík – Demiters, Andersons, Valenta, M. Ivan, Habšuda, Dubeň, F. Fekiač, Hataš – J. Šimíček, P. Zuzin, Obdržálek – Misenev, B. Mráz, Klhůfek – Žilka, Petráš, Mart. Ďaloga – Kňazev, Řezač, Kelemen

Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Vašíček, Šmach. Michalčin – Spilar, Suja, L. Nagy – Bartánus, Boltun, Hričina – Šoltés, Milý, T. Varga – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Martin porazil Mikuláš 1:0

Martin 23. septembra (TASR) - Derby sa začalo v svižnom tempe. Obe mužstvá vychádzali z pozornej obrany a veľmi nepúšťali útočníkov do šancí. V 2. minúte vyskúšal Pacalaj pozornosť Križana. V 8. minúte vystrelil Kriška, Corbeil bol na mieste. Domáceho gólmana potom ohrozili Faith a Stehlík. Na druhej strane zakontroval dvakrát Koyš, ale Križan bol pozorný. Aj v ďalších minútach sa hralo z oboch strán otvorene. Nebezpečné pokusy Surovku či Bobčeka chytili obaja brankári. V 20. minúte sa po peknej akcii Koyša a zrážke s ním zranil Križan, ktorého nahradil Nagy.

Druhú tretinu začali lepšie martinskí hokejisti. Po prieniku Saliju v 22. minúte sa vyznamenal Nagy. Martin potom premárnil 44-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 25. minúte sa dostal k puku úplne voľný Dírer a otvoril skóre stretnutia. V 27. minúte puk dobre tečoval pred bránkou Heizer, na druhej strane pálil Sukeľ, brankári ich pokusy zneškodnili. V 31. minúte z vyloženej pozície namieril Koyš len vedľa. Na druhej strane v oslabení v 32. minúte minul z dobrej šance Rudolf Huna a v 36. minúte nemieril presne ani Kriška. V 38. minúte zasa dobre zasiahol Nagy po strele Bíleka.

Skóre sa mohlo zmeniť v 41. minúte, ale Richard Huna vystrelil len slabo a v 43. minúte Brezniak minul. Martinský gólman v ďalších minútach potvrdil výbornú formu a udržal si čisté konto. Potom to bol boj o každý puk. Obe mužstvá vydávali zo seba všetko, najmä hostia sa v útoku snažili, mali veľa streleckých pokusov, ale nenašli recept na Corbeila, ktorého výkon bol ozdobou stretnutia. Liptáci sa nepresadili ani pri krátkej hre bez brankára.

MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól:
25. Dírer (Surovka). Rozhodovali: M. Novák, Husár – Bednár, Gavalier, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov