Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. februára 2017

Krajské organizácie cestovného ruchu sa nezrušia, návrh SaS neprešielRenata Kaščáková (SaS)Zdieľať
Renata Kaščáková (SaS) Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 7. februára (TASR) – Krajské organizácie cestovného ruchu sa na Slovensku nezrušia. Takúto zmenu navrhovala v novele zákona o podpore cestovného ruchu trojica poslancov opozičnej SaS Renáta Kaščáková, Miroslav Ivan a Milan Laurenčík. Plénum Národnej rady (NR) SR však novelu pri dnešnom hlasovaní neposunulo do druhého čítania.


Zákon dnes v súčasnosti umožňuje vytváranie Oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR) a aj Krajských organizácií cestovného ruchu (KOCR). Krajské organizácie sú však podľa predkladateľov novely nadbytočné a navrhovali preto ich zrušenie. Prax podľa nich napríklad ukazuje, že sa takto duplikujú niektoré aktivity ako účasť na výstavách cestovného ruchu alebo aj pri tvorbe webových stránok a propagačných materiálov. Zakladateľmi krajských organizácií sú totiž vyššie územné celky a oblastné organizácie.

Zrušením krajských organizácií by sa pritom podľa poslancov zvýšila aj dotácia pre oblastné organizácie zo súčasných 90 % na 100 % súhrnnej hodnoty vybratej dane za ubytovanie u všetkých členských obcí. V súčasnosti sa totiž táto dotácia delí v pomere 10 % pre KOCR a 90 % pre OOCR. Poslanci zároveň v novele navrhovali posunutie termínov na predkladanie projektov a ich následné schvaľovanie ministerstvom. Súčasné termíny sú totiž podľa nich málo flexibilné.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rúhání: Jadrová dohoda môže slúžiť ako model pre riešenie iných sporov
<< predchádzajúci článok
Taliban bombou zabil okresného policajného náčelníka v Afganistane