Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. decembra 2017

Kresťania prechádzajú do druhej časti adventuIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván
Bratislava 17. decembra (TASR) – Kresťania v nedeľu slávia tretiu adventnú nedeľu, čím sa dostávajú do druhej polovice obdobia duchovnej prípravy na slávenie Vianoc. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa zapaľujú tretiu sviečku na adventnom venci.


Obdobie adventu je charakteristické i spoveďami, ktoré sa konajú takmer vo všetkých kostoloch na Slovensku. Kňazi katolíckej cirkvi odhadujú, že v tomto období je počet ľudí, ktorí prídu na spoveď niekoľkonásobne vyšší ako počas roka. Pred spovednicami sa často tvoria rady. Situáciu kňazi riešia tak, že spovedajú viac hodín denne, alebo im prídu vypomôcť duchovní z iných farností.

V mnohých katolíckych i evanjelických chrámoch sa konajú adventné koncerty alebo pásma slova a hudby venované adventu či modlitbové stretnutia veriacich. Jedným z nich je napríklad benefičný koncert na podporu aktivít maltézskej pomoci na Slovensku, ktorý sa uskutoční o 15.00 h v Kostole Najsvätejšej Trojice v Bratislave. Po zasvietení tretej adventnej sviece sa v Evanjelickom kostole v Modre-Kráľovej uskutoční organový koncert Janka Siromu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Laureátom Ceny ASK? sa stal Omar Mirza za Vyrovnávanie sa s pamäťou
<< predchádzajúci článok
Od narodenia českého výtvarníka Josefa Ladu uplynie 130 rokov

Kresťania prechádzajú do druhej časti adventu - diskusné fórum čitateľov