24hod.sk    Šport    Futbal

09. novembra 2005

Kríza Interu pokračuje

Tri zápasy sedemnásteho kola

Futbalová Corgoň liga mala včera na programe tri stretnutia 17. kola, dnes dohrajú zvyšné dva zápasy. Ani v 12. dueli za sebou nedokázal bratislavský Inter zvíťaziť. Tentoraz pustil doma tri body vcelku poľahky bývalému majstrovi zo Žiliny a žlto-čierni sa tak ešte pevnejšie zabudovali na poslednej priečke prvoligovej tabuľky s hrozivým skóre 11:33. Nováčik z Nitry nedokázal nadviazať na výborný výkon z ostatného kola s Trnavou a za to, že si predsa len v súboji s Dubnicou nad Váhom vybojoval aspoň bod, môžu zverenci trénera Galáda ďakovať streleckej nemohúcnosti hostí a perfektnému výkonu 25-ročného brankára Seneckého. V treťom dueli, tentoraz pod trnavskými reflektormi, domáci Spartak deklasoval predposledný Púchov.
Kvôli barážovým súbojom v kvalifkácii MS 2006 v Nemecku so Španielskom po dnešných dvoch dohrávaných stretnutiach nasleduje reprezentačná prestávka. Pôvodne vyžrebované zápasy víkendového 18. kola už dávnejšie odložila Ligová komisia Slovenského futbalového zväzu na stredu 30. novembra. Najbližšie tak prvoligový futbal uvidíme v 19. kole v sobotu 19. novembra.

Inter Bratislava - MŠK Žilina 0:4 (0:1)

Kombinačne vyspelejší hostia hneď od začiatku prevzali réžiu hry. Spočiatku ešte s priamymi strelami na brankára Krnáča váhali Straka, Štrba či Pekarík, až napokon v 27. min Čišovského krížna prízemná strela na domácu svätyňu rozvlnila sieť. Krnáč sa nechal nachytať aj po zmene strán, keď po zbytočnom faule Petrána lopta z priameho kopu Vršiča preletela do bránky popri bližšej žrdi. Dva ďalšie údery hostí prišli ešte v samotnom závere v podaní Barčíka a Krška. Pod oba sa podpísala neistá obrana. Brankár Kuciak prakticky nedostal príležitosť ukázať svoje umenie.
Karol Pátek, Bratislava

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: 27. Čišovský, 57. Vršič, 90. Barčík, 90+ Krško. Pred 524 divákmi rozhodoval Hracho, ŽK: Kaprálik, Petrán - Pekarík-
INTER BRATISLAVA: Krnáč - Tarek (76. Čikoš), Kaprálik, Chalupka, Petrán - V. Horváth, P. Brezík, Ondrka, P. Baláž (68. Plichta) - Hodek (62. Majtán), M. Tomčák.
ŽILINA: Kuciak - Čišovský, B. Labant, Vomáčka, Krško - Zdeno Štrba - Pekarík, Jež (80. Gavarič), Vršič (88. Doležaj), Barčík - P. Straka (66. Bajza).

Hlasy trénerov

Milan Bagin, Inter Bratislava: „Chceli sme odčiniť výsledok z Púchova, to sa nám však nepodarilo. Vedeli sme, že Žilina má kvalitný tím, a to sa aj potvrdilo.
Milan Nemec, Žilina: „V prvom polčase sme boli kombinačne dobrí, no v koncovke nedôrazní a neefektívni. Po zmene strán sme si na chvíľu vybrali oddychový čas, záver sme však zvládli a zvýraznili víťazstvo.“

FC Nitra - ZTS Dubnica nad Váhom 0:0

Prekvapujúco navrch mali hostia. Domáci sa takmer vôbec nedostali k ohrozeniu Perniša a viac príležitostí na strelenie gólu mali Dubničania. Najprv Kiška v 31. min spoza šestnástky nastrelil brvno a šesť minút pred koncom zápasu ratoval pred Filovou tutovkou fantastický brankár Senecký. Dobrú príležitosť mal aj Nitran v drese Dubnice Dovičovič, no pri prečíslení nitrianskej obrany troch proti jednému pokazil finálnu prihrávku. Považania pôsobili pod Zoborom futbalovejšie a technicky vyspelejšie, no k trom bodom ich nepripustil spomínaný výborný výkon Seneckého. Diváci, namaškrtení po ostatnom víťaznom súboji s lídrom z Trnavy, tak tentoraz gól v súperovej bránke nevideli.
Matej Ivan, Nitra

Pred 1 153 divákmi rozhodoval Vlk, ŽK: Držík, Tesák.
NITRA: Senecký - Kukol, Szórád, Čeman, Ďatko - J. Nečas (56. M. Farkaš), T. Kóňa, Erik Hrnčár (76. Bochnovič), Grajciar (38. Bubenko) - A. Hesek, Rák.
DUBNICA NAD VÁHOM: D. Perniš - Zimen, Špendla, Kopačka, Pleva - Grendel (56. Ižvolt, 62. M. Filo ml.), Držík, Bruško, Tesák - Kiška, Dovičovič.

Ivan Galád, Nitra: „Bod sme získali len vďaka vynikajúcemu výkonu brakára Seneckého. Potrebujeme ešte veľa ťažších a tvrdých zápasov.“
Ľubomír Nosický, Dubnica nad Váhom: „Chceli sme potvrdiť kvalitnú hru, ktorú predvádzame na ihriskách súperov, čo sa nám aj podarilo. Videli sme dobrý futbal aj vďaka dôraznej hre súpera.“

Spartak Trnava - Matador Púchov  4:0 (0:0)

Púchovčania prekvapili domácich v prvom polčase dobrým pohybom a otvorenou útočnou hrou. V 21. minúte vyrazil Lipčák prudkú strelu Labuna z priameho kopu a v 32. minúte po strele Demjana spadla Lipčákom vyrazená lopta na hornú žrď. Tento moment zobudil domácich a brankár Bernady vyrážal strelu Čvirika, hlavičku Hrabala a kryl loptu Filipa. Do druhého polčasu nastúpila iná Trnava a diváci sa dočkali aj gólov. V 53. minúte skóroval Ďuriš strelou k ľavej žrdi, o desať minút neskôr Kriss vrátil do siete Bernadym vyrazenú loptu. V 81. minúte už bolo 3:0, keď Brisuda preloboval vybiehajúceho Bernadyho a skóre uzavrel z priameho kopu Hrabal. (TASR)
Fakty zo zápasu
Góly: 53. Ďuriš, 63. Kriss, 81. Brisuda (vlastný), 90. Hrabal. Pred 6543 divákmi rozhodoval Richtárik. ŽK: Hrabal, Kriss, Poljovka - Majerník, Šnegoň, Brisuda, Novisedlak.
TRNAVA: Lipčák - Kotula, Hrabal, Poljovka, Čvirik - Ďuriš, Kopúnek, Filip (82. Juhász), Ujlaky - Kožuch (89. Husár), Kriss (77. Semanko).
PÚCHOV: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Hloušek, Salata, P. Majerník, Labun (86. Novisedlak) - Šnegoň (70. Mráz), Demjan (79. Prokeš).

Jozef Adamec, tréner Spartaka: „Futbal vie byť aj krutý. Po prvom góle sme sa upokojili a dosiahli výrazné víťazstvo po veľmi rozdielnych polčasoch.“
Pavel Vrba, tréner Matadoru: „V prvom polčase sme predviedli vynikajúci futbal, hrali sme na rýchle protiútoky a veľa nechýbalo ku gólu. Druhý polčas bol jednoznačne v réžii Trnavy.“

Žlto-čiernych po prvý raz vypískali

„Momentálne je na Interi taká situácia, ako keď idete najbližšiemu na pohreb,“ výstižne povedal po včerajšej prehre so Žilinou (0:4) dočasne poverený tréner Milan Bagin. Mal pravdu, žlto-čierni, ktorí boli po 5. kole (po víťazstve nad Trnavou 1:0) na 2. mieste!, zostali aj po ostatnej prehre tam, kde si to už v uplynulej sezóne vyskúšali - na poslednej priečke. Bývalému majstrovi neboli ani dôstojným súperom. Na mladého brankára Kuciaka totiž smerovali iba nemastné-neslané strely Tomčáka či Horvátha. A tak nečudo, že na Pasienky došlo doteraz najmenej divákov - iba 524. Oprávnene preto časť z tej hŕstky nespokojných odprevadila domácich hráčov do šatní s piskotom. Štyri góly doma ešte Inter nedostal, azda by to tak nebolo, keby sa dostal na ihrisko razantný obranca Kunzo, ktorý to po operácii skúšal už v Púchove. „Žiaľ, hneď v prvom zápase si zlomil malíček na nohe,“ smutne konštatoval Bagin.
Žilina opäť potvrdila, že je najúspešnejším mužstvom na ihriskách súpera, keď vyhrala už šesť zápasov. „Keď som čítal pred zápasom súpisky oboch tímov, vyšlo mi z toho, že nastúpi mladosť proti skúsenosti. Takýto duel nevyhrať, to si ani neviem predstaviť,“ reagoval tréner hostí Milan Nemec. A na margo toho, že doma sa už Žilinčanom nedarí tak vyhrávať (5 prehier, iba dve víťazstvá), dodal stredopoliar Róbert Jež: „Robíme všetko pre to, aby sme situáciu otočili, žiaľ, nedarí sa a diváci to nevedia pochopiť. Minule, po prehre s Trenčínom, nám už aj nadávali. To sa potom hrá doma zle.“