18. marca 2018

Kuzminová skončila v stíhacích pretekoch 8. kola SP druhá

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová Foto: TASR/AP

Holmenkollen 18. marca (TASR) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch 8. kola Svetového pohára obsadila druhé miesto. Na 10 km trati zvíťazila v nórskom Holmenkollene Bieloruska Darja Domračevová s náskokom 9,2 sekundy, tretia priečka patrila Američanke Susan Dunkleeovej (+29,5). Paulíne Fialkovej patrilo v cieli 39. miesto (+3:08,5), 47. dobehla Ivona Fialková (+4:16,5).

Kuzminová sa už po víťazstve v holmenkollenskom šprinte vyšvihla na čelo poradia SP so šesťbodovým náskokom pred Mäkäräinenovou. V stíhacích pretekoch sa ponúkala možnosť výraznejšie sa od Fínky odpútať a aj sa jej to podarilo. Na trať vyštartovali za Kuzminovou Domračevová (+9) a Džimová (+29). Slovenský biatlon sa spoliehal aj na 9. v šprinte I. Fialkovú (+1:00) a na 52. P. Fialkovú (+2:20).

V Holmenkollene opäť svietilo slnko a na strelnici nemuseli bojovať biatlonistky ani s vetrom. Kuzminová už pred prvou streľbou zvýšila náskok a po nej, keď Domračevová netrafila piaty terč, sa zväčšil až na 45,4. Rovnako presne zastrieľala I. Fialková a už bola šiesta, chybu neurobila ani P. Fialková.

Na druhú streľbu zaľahla Kuzminová takmer s minútovým náskokom (59,5), prvé dva terče netrafila, no napriek tomu zostala prvá, 8,1 s pred Domračevovou a 12,3 pred Hildebrandovou. Istú ruku si zachovala I. Fialková so 6. priečkou, P. Fialková netrafila tretí terč.

V druhej polovici trate sa strieľalo na stojkové terče a na Kuzminovú tlak zo súperiek narástol. Tretí a piaty terč nevybielila, na jednom trestnom okruhu sa ocitla Domračevová a poradie sa úplne pomenilo, so 6. miestom Kuzminovej. Tri chyby sprevádzali na 'stojke' I. Fialkovú, jej staršiu sestru jedna.

Na záverečnú 'stojku' dokorčuľovali za sebou Hildebrandová, Dahhmeierová, Domračevová a Kuzminová, no jedine slovenská biatlonistka a Bieloruska boli bezchybné. Vo finiši mala Domračevová viac síl a pripísala si na konto 32. víťazstvo v kariére, štvrté v sezóne.