05. mája 2012

Lakers prvýkrát v play-off zaváhali, Boston a 76ers víťazne

Basketbalisti Philadelphie a Bostonu prvý raz vo svojich sériách úvodného kola play-off NBA vedú, Denver si pripísal proti Los Angeles Lakers prvé víťazstvo. Vo všetkých troch prípadoch nastal stále ...

denver lakers NEW YORK 5. mája (WEBNOVINY) - Basketbalisti Philadelphie a Bostonu prvý raz vo svojich sériách úvodného kola play-off NBA vedú, Denver si pripísal proti Los Angeles Lakers prvé víťazstvo. Vo všetkých troch prípadoch nastal stále nič neriešiaci stav 2:1.

V Bostone malo všetko hrať v prospech domácich - do zostavy sa vrátil po odpykaní trestu Rajon Rondo a po problémoch s pravým členkom aj ďalší rozohrávač Ray Allen, zatiaľ čo hosťom chýbal pre zranenie kolena Josh Smith. Napriek tomu potrebovali Celtics na víťazstvo 90:84 predĺženie.

"Nebol to pekný basketbal, ale kto povedal, že to musí byť pekné. Treba vyhrať štyri zápasy a dnes sme k tomu spravili dôležitý krok," komentoval kapitán Bostonu Paul Pierce. Rondo si pripísal 20. triple-double vo svojej kariére, siedme v play-off, ale na 17 bodov potreboval 22 pokusov z poľa a štyri trestné hody.

Doskok Kevina Garnetta v nadstavenom čase

Philadelphia zatiaľ stopercentne využíva, že v zostave víťaza základnej časti Chicaga sa viac neobjaví Derrick Rose. Bulls ešte v úvode štvrtej štvrtiny viedli na palubovke súpera o 14 bodov, ale potom zo zápasu definitívne odstúpil Joakim Noah, ktorý si ešte v tretej štvrtine škaredo podvrtol ľavý členok, domáci využili podkošovú prevahu a stav obrátili. "Budeme pripravení, musíme byť pripravení. Nesmieme sa ľutovať," vyhlásil smerom k nedeľňajšiemu pokračovaniu série a na margo svojho zdecimovaného kádra tréner Bulls Tom Thibodeau.

Najvyššie víťazstvo sa v piatok zrodilo v Denveri, kde si domáci Nuggets vypracovali už na začiatku druhej štvrtiny 24-bodový náskok a hoci z neho na konci tretej bol už iba štvorbodový, zápas doviedli do víťazného konca - 99:84. Lakers sa stávajú špecialistami na údery lakťom, Andrew Bynum napodobnil Metta World Peace a vyradil Alla Harringtona, tentoraz však zjavne nešlo o úmysel. Harrington so zlomeným nosom viac do zápasu nezasiahol.

Smeč Kennetha Farieda

Výsledky - 1. kolo play-off - 3. zápasy:

Východná konferencia

Boston - Atlanta 90:84 po predĺžení (17:19, 23:19, 20:20, 20:22 - 10:4) - stav série 2:1
Najviac bodov: Pierce 21, Garnett 20 (13 doskokov), Rondo 17 (14 doskokov, 12 asistencií) - Joe Johnson 29, Teague 23, McGrady 12

Philadelphia - Chicago 79:74 (19:20, 21:19, 11:21, 28:14) - stav série 2:1
Najviac bodov: Hawes 21, Holiday 17, E. Turner 16 - Boozer 18 (10 doskokov), R. Hamilton 17, Noah a Lucas po 12