Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2017

Le Penová potvrdila, že sa bude uchádzať o poslanecký mandátNa snímke pravicová Marine Le Penová.Zdieľať
Na snímke pravicová Marine Le Penová. Foto: TASR AP
Paríž 19. mája (TASR) - Francúzska nacionalistická politička Marine Le Penová vo štvrtok potvrdila, že sa v nachádzajúcich júnových parlamentných voľbách bude uchádzať o poslanecké kreslo. Le Penová sa takto vyjadrila v rozhovore pre francúzsku televíziu TF1. Dodala, že o priazeň voličov sa plánuje uchádzať vo volebnom obvode Hénin-Beaumont na severe Francúzska, ktorý je považovaný za tradičnú baštu jej Národného frontu (FN).


Rozhovor pre TF1 bol jedným z Le Penovej vôbec prvých verejných vystúpení po prezidentských voľbách, v druhom kole ktorých ju 7. mája porazil centristický kandidát Emmanuel Macron, uviedla agentúra DPA. Le Penová pri tejto príležitosti priznala, že jej posledná televízna predvolebná debata s Macronom "dopadla zle".

Politička očakáva, že júnové voľby zaistia jej strane vedúcu pozíciu v opozícii. "Sme v skutočnosti jediným opozičným hnutím," povedala o Národnom fronte. Le Penová sa v nadchádzajúcich voľbách spolieha na podporu 10,6 milióna voličov, ktorí jej odovzdali hlas už v prezidentských voľbách, priblížila agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci prelomili veto prezidenta,opäť prijali novelu o vyvlastňovaní
<< predchádzajúci článok
D. Trump: Vyšetrovanie stykov s Ruskom veľmi ubližuje USA

Le Penová potvrdila, že sa bude uchádzať o poslanecký mandát - diskusné fórum čitateľov