Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. februára 2007

Letoví dispečeri môžu v utorok ukončiť štrajkZdruženie riadiacich letovej prevádzky môže ukončiť päť dní trvajúci štrajk v utorok do 12:00, ak to odsúhlasia členovia štrajkového výboru letových dispečerov. Vyplýva to z predbežnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) - Združenie riadiacich letovej prevádzky môže ukončiť päť dní trvajúci štrajk v utorok do 12:00, ak to odsúhlasia členovia štrajkového výboru letových dispečerov. Vyplýva to z predbežnej dohody na záver dnešného celodenného rokovania medzi ministrom dopravy Ľubomírom Vážnym a ďalšími predstaviteľmi rezortu so zástupcami štrajkujúcich dispečerov. Ich rokovanie sa skončilo vo večerných hodinách. Hovorca štrajkujúcich Pavel Bugár pre agentúru SITA uviedol, že ak ukončenie štrajkovej akcie potvrdia členovia združenia, v utorok najneskôr na poludnie nastúpia do služby. Organizácia dispečerov bude o tom rokovať aj v nočných hodinách a v utorok plánujú oznámiť definitívne stanovisko spolu s ministerstvom dopravy.

Riaditeľ sekcie civilného letectva ministerstva dopravy Ján Breja pre agentúru SITA povedal, že výsledkom rokovania je aj dohoda o dvoch bezpečnostných auditoch v štátnom podniku Letové prevádzkové služby. Domáci audit pod vedením Leteckého úradu sa už začal 22. februára, medzinárodný vykoná Európska organizácia pre bezpečnosť letovej prevádzky (EUROCONTROL) približne o 10 až 14 dní.

K zvratu vo vývoji v štrajku dispečerov došlo po tom, čo minister Vážny pohrozil letovým dispečerom súdnou žalobou štátu, ak v utorok do 8:00 neukončia štrajk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povstalci na Srí Lanke zranili amerického veľvyslanca
<< predchádzajúci článok
Českým sociálnym demokratom hrozí bankrot