Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. marca 2017

Levice rekonštruujú materskú školu na Dopravnej uliciMaterskú školu (MŠ) na Dopravnej ulici v Leviciach v týchto dňoch rekonštruujú, mesto na to vynaloží približne 300.000 eur. Ako dnes TASR informovala hovorkyňa ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Denisa Horváthová
 
Levice 30. marca (TASR) - Materskú školu (MŠ) na Dopravnej ulici v Leviciach v týchto dňoch rekonštruujú, mesto na to vynaloží približne 300.000 eur. Ako dnes TASR informovala hovorkyňa Mestského úradu Adriana Macáková, rekonštrukcia sa začala 13. marca a predpokladaný termín ukončenia prác je august tohto roka.


"V rámci projektu sa vymenia okná a dvere s izolačným trojsklom vo všetkých pavilónoch MŠ, v spojovacej chodbe a hospodárskom pavilóne. Rozšíri sa ústredné kúrenie do schodiskových priestorov, ktoré boli doteraz nevykurované, a tým dochádzalo k veľkým tepelným mostom a plesniveniu stien. Schodiskové priestory sa zateplia z exteriéru, v interiéri dôjde k výmene podlahy na schodisku, vykonajú sa nové omietky, nátery a maľby. Vymenia sa tiež klampiarske prvky, nátery fasády celej MŠ a opravia sa odkvapové chodníky. V rámci interiéru sa tiež zrekonštruujú sociálne priestory, umyvárne a toalety vrátane výmeny zariaďovacích predmetov, podláh a obkladov, aj v týchto priestoroch sa vykonajú nové maľby a nátery," povedala Macáková.

Podľa jej ďalších slov v interiéri spojovacej chodby a sociálnych zariadení sa vymenia vykurovacie telesá, v rámci rekonštruovaných miestností v interiéri sa vymení elektroinštalácia pod omietkou, pričom pôvodné napájanie ostáva nezmenené. "Rozpočtový náklad je 282.700 eur, predpokladaná rozpočtová rezerva na nepredvídané výdavky, ktoré nie sú zahrnuté v pôvodnom rozpočte, je vo výške 42.405 eur. Rekonštrukčné práce sa realizujú po etapách za plnej prevádzky MŠ, pričom v súčinnosti s riaditeľkou MŠ sú deti premiestnené a organizované v tých pavilónoch, kde rekonštrukčné práce práve neprebiehajú, aby nebola ohrozená ich bezpečnosť," ukončila Macáková.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet žiadostí o podporu v USA klesol menej, než sa očakávalo
<< predchádzajúci článok
SaS chce viac slobody pre učiteľov aj zmeny vo výučbe