12. októbra 2015

Luxembursko - Slovensko 2:4. Slováci vyhrávajú v Luxembursku, dali tri góly za šesť minút

Luxembursko - Slovensko 2:4 Priebežný výsledok posledného zápasu slovenskej futbalovej reprezentácie v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska.

LUXEMBURG 12. októbra Slovenská futbalová reprezentácia vo svojom poslednom zápase v kvalifikácii o postup na ME 2016 vyhráva na pôde Luxemburska 3:0. Stretnutie sa na Štadióne Josy Barthela začalo o 20:45 a úvodný gól v 24. minúte strelil Marek Hamšík. Druhý presný zásah o päť minút neskôr pridal Adam Nemec a o niekoľko sekúnd skóroval aj Róbert Mak.

Dve zmeny oproti zápasu proti Bielorusku

Luxembursko - Slovensko 0:3 (0:3) - po I. polčase
- hrá sa na Štadióne Josy Barthela v Luxemburgu

rozhodujú: Oliver Drachta - Roland Brandner, Stefan Kühr (všetci Rak.)

držanie lopty: (v %) 42-58, strely na bránu: 3:6, rohové kopy: 3:2

Luxembursko Joubert - Delgado, Philipps, Chanot, Gerson, Jans - Bensi, Mutsch, Payal, C. Martins - Joachim
Slovensko: Kozáčik - Gyömber, Škrtel, Salata, Švento - Kucka, Pečovský - Mak, Hamšík, Weiss - Nemec.

61. - 1:3 M. Mutsch

65. - 2:3 L. Gerson (pokutový kop)

Žlté karty - 4:1
8. Mutsch, 20. Philipps, 49. Payal, 63. Jans - 65. Kucka

držanie lopty: (v %) 43-57, strely na bránu: 5:6, rohové kopy: 4:3

Luxembursko Joubert - Delgado, Philipps, Chanot, Gerson, Jans - Bensi (66. Thill), Mutsch, Payal (57. Malget), C. Martins - Joachim
Slovensko: Kozáčik - Gyömber, Škrtel, Salata, Švento - Kucka, Pečovský - Mak, Hamšík, Weiss (71. Šesták) - Nemec

95:00DOBOJOVANÉ. Slovensko vyhralo 4:2 a vybojovalo si historicky prvý postup na európsky šampionát

Celá slovenská lavička je na nohách a oslavuje

94:00Šancu Kucku. Zahrávame rohový kop

90:00Góól. Marek Hamšík strieľa svoj druhý gól v zápase a vyslobodzuje nás z múk druhého polčasu

Nadstavuje sa päť minút

89:42Zápas sa blíži k záverečnému hvizdu

87:45Veľká šanca našej neapolskej hviezdy. Hamšík sa k zakončeniu nedostal

86:36Tréner slovenskej reprezentácie využíva tiež tretie striedanie. Strelca tretieho gólu Róberta Maka strieda Erik Sabo

Z jasného zápasu je infarktová dráma. Diváci poháňajú pokrikom Chlapci bojovať!

84:00Druhá žltá karta pre slovenskú reprezentáciu. Dostal ju noý hráč na ihrisku Stanislav Šesták

82:00Infarktový moment pred našou bránou. Turpel skákajúcu loptu neposlal za chrbát Kozáčika

80:52Luxemburčania striedajú do tretice. Delgada vystriedal Turpel

Na Ukrajine sa skóre nemení. Španieli vyhrávajú 1:0

78:29Ján Kozák využíva druhé striedanie. Strelca druhého gólu Adama Nemca vystriedal Jakubko

76:33Náznak slovenskej akcie ale Luxemburčania odkopávajú

76:15Neúnavní slovenskí fanúšikovia hlasno povzbudzujú našu ekipu. Slovensko!Slovensko!

74:05Ďalší rohový kop domácich reprezentantov. Kucka odhlavičkoval. Naši sa pomaly posúvajú bližšie k brankárovi Joubertu

Na ihrisku leží domáci futbalista. Naši sa snažia zaútočiť

70:18Prvé striedanie aj na strane Slovenska. Z ihriska odchádza Vladko Weiss, ktorý prihral na všetky tri góly nášho tímu. Na ihrisko prichádza Stanislav Šesták

65:00Domáci kopajú penaltu. Čo sa to deje v Luxemburgu? Gerson nezaváhal a prekonal Kozáčika a znížil na rozdiel jedného gólu

61:00Luxemburčania skórujú. Mutsch znižuje na 1:3

57:00Prvé striedanie v zápase. Z ihriska odišiel domáci Payal, nahradil ho Malget

53:00Po nevinnom súboji s Gersonom zostal ležať na ihrisku strelec druhého gólu Adam Nemec . Drží sa za ľavé rameno. Po krátkom ošetrení mimo ihriska sa vracia späť do hry

49:55Prvý rohový kop v druhom polčase. Zahráva ho Kozákova družina

49:360Hlavný rozhodca vyťahuje pre domáceho futbalistu tretiu žltú kartu. Dostal ju Ben Payal po faule na Vladka Weissa tesne pred pokutovým územím. Zahrávame priamy kop

47:26Obe družstva vybehli na ihrisko na druhý polčas v nezmenených zostavách

46:01Začal sa druhý polčas. Držme palce našim chalanom, aby dotiahli kvalifikačný zápas do vytúženého postupového konca

Skončil sa prvý polčas. Nasleduje prestávka. Sledujte nás naďalej

45:00Nadstavuje sa jedna minúta

40:00Už mohlo byť 4:0. Po delovke Kucku

Fantastickí slovenskí fanúšikovia. Povzbudzujú hlasito náš tím

Slováci odkliali streleckú smolu. V priebehu šiestich minút strelili tri góly. Pomeeeee!!!! Slovenská futbalová reprezentácia mužov je veľmi blízko k historicky prvému postupu na európsky šampionát

30:00Góóól. Po minúte pridáva ďalší gól Róbert Mak

29:00Góóól. Adam Nemec do tretice úspešný. Zvyšuje na 2:0

28:04Adam Nemec v druhej obrovskej šanci v zápase. Po prihrávke Hamšíka na loptu nedosiahol

Všetko hrá zatiaľ v náš prospech. Španieli vyhrávajú v Kyjeve 1:0. A mohli aj 2:0, keby Cesc Fabregas premenil pokutový kop

23:09Góóól. Skóruje Marek Hamšík

20:00Druhá žltá karta pre domácich futbalistov, ktorú videl Philipps

19:00Po ďalšom rohu bol v obrovskej šanci kapitán Škrtel, ale minul

19:00Obrovská šanca Nemca po rohovom kope Maka. Hlavičkou nemieril presne, ale vybojoval ďalší rohový kop

14:40Prvý rohový kop zápasu. Zahrávajú ho domáci futbalisti.Kozáčik vyboxoval

12:48Slováci napádajú veľmi vysoko s veľkým počtom hráčov

10:50Róbert Mak v obrovskej šanci. Prestreľuje bránu Jouberta

9:35Prvá šanca aj pre našich futbalistov. Po delovke Kucku z priameho om kopu si prvý zásah pripísal aj domáci brankár

08:39Prvá žltá karta. Dostal ju domáci Mutsch za faul na Škrtela

06:00Prvá veľká šanca zápasu. Mali ju Luxemburčania. Po chybe Norberta Gyömbéra sa k lopte dostal Jans, ktorý mieril na Kozáčika. Zo šance ale nezapršalo

04:56Na riedko zaplnenom štadióne počuť početnú skupinu slovenských fanúšikov

04:00Úvodná oťukávačka z oboch strán

01:39Prvý útok Gyömbéra na bránu domáceho brankára. Luxemburčania sa ubránili.

00:00Kvalifikačný zápas Slovenska s domácim Luxemburskom sa práve začal. Slováci hrajú v bielych, domáci v červených dresoch

Výsledky Slovenska v kvalifikácii:

Slovenskí futbalisti začali kvalifikáciu triumfom na Ukrajine (1:0) a následne doma senzačne zdolali aj Španielov (2:1). Po tomto úspešnom dvojzápase nezaváhali ani v ďalších štyroch stretnutiach - vyhrali v Bielorusku (3:1) aj Macedónsku (2:0) a doma nad Luxemburskom (3:0) a Macedónskom (2:1). Prvé zaváhanie prišlo až 5. septembra na pôde Španielska (0:2) a slovenským futbalistom sa nepodarilo potvrdiť postup ani v domácich súbojoch proti Ukrajine (0:0) a Bielorusku (0:1).

V porovnaní s piatkovým domácim nevydareným duelom proti Bielorusku spravil tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák v základnej zostave dve zmeny

Do bránky sa postavil Matúš Kozáčik. V zadnom rade Kornela Salátu nahradil Norbert Gyömbér, ktorý sa zaradil na pravý kraj obrany. Tomáš Hubočan sa posunul do stopérskej dvojice ku kapitánovi Martinovi Škrtelovi, ľavým bekom je Dušan Švento.

Stredová formácia zostala nezmenená: defenzívnymi záložníkmi sú Viktor Pečovský a Juraj Kucka, ofenzívne úlohy majú najmä Róbert Mak, Marek Hamšík a Vladimír Weiss. Druhým rozdielom oproti piatkovej úvodnej jedenástke je post hrotového útočníka, ktorým je Adam Nemec.

Do 23-člennej zápasovej nominácie sa nezmestil Ondrej Duda. Ten vynechal značnú časť nedeľného večerného oficiálneho tréningu, do ktorého sa s miernym oneskorením a len v bežeckej obuvi zapojil Michal Ďuriš. Na rozdiel od prehry s Bieloruskom, keď Ďuriš figuroval v základnej zostave, tentoraz bude pripravený na lavičke náhradníkov.