24. mája 2017

Manchester United vyhráva vo finále EL nad Ajax Amsterdam

Na snímke francúzsky stredopoliar Manchestru Paul Pogba strieľa úvodný gól vo finále Európskej ligy UEFA Ajax Amsterdam - Manchester United na štadióne Friends Arena vo švédskom Štokholme v stredu 24. mája 2017. Foto: TASR
Štokholm 24. mája (TASR) - Futbalisti Ajaxu Amsterdam prehrávali po prvom polčase stredajšieho finále Európskej ligy UEFA 2016/2017 s Manchestrom United 0:1. V štokholmskej Friends Arene otvoril skóre očakávaného finále v 18. minúte tečovanou strelou Paul Pogba.

Zverenci portugalského trénera Joseho Mourinha nastúpili do duelu s čiernymi páskami na rukávoch na znak úcty obetiam pondelňajšieho teroristického útoku v Manchestri, ktorý si vyžiadal 22 mŕtvych a najmenej 60 zranených. Pred úvodným hvizdom sa držala minúta ticha.

finále EL 2016/2017, Friends Arena:

Ajax Amsterdam - Manchester United 0:1 po 1. polčase

Gól: 18. Pogba, ŽK: Mchitarjan (Manchester), rozhodovali: Skomina - Praprotnik, Vukan (všetci Slov.)

zostavy:

Ajax Amsterdam: Onana - Veltman, Sanchez, De Ligt, Riedewald - Klaassen, Schöne, Ziyech - B. Traoré, Dolberg, Younes

Manchester United: Romero - A. Valencia, Smalling, Blind, Darmian - Herrera - Mata, Fellaini, P. Pogba, Mchitarjan - Rashford