11. septembra 2011

Mancini napriek úspechom vyžaduje od svojich zverencov viac

Kouč anglického futbalového veľkoklubu Manchester City Roberto Mancini si od svojich zverencov vyžiadal lepšie výkony - aj napriek dvanástim získaným bodom z prvých štyroch kôl najvyššej ...

mancini MANCHESTER 11. septembra (WEBNOVINY) - Kouč anglického futbalového veľkoklubu Manchester City Roberto Mancini si od svojich zverencov vyžiadal lepšie výkony - aj napriek dvanástim získaným bodom z prvých štyroch kôl najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. Talian aj vo svetle bezchybného začiatku sezóny verí, že jeho tím má oveľa vyšší potenciál a trvá na tom, že sa stále musí zlepšovať. "V prvom polčase sme mali asi 15 šancí a pri tom sme strelili iba jeden gól, čo je veľký problém, pretože zápas sa mohol v hociktorom momente zvrátiť. Nabudúce by som chcel, aby bol zápas rozhodnutý už po prvých 45 minútach," vyhlásil 46-ročný kouč.

"The Citizens" v sobotňajšom meraní síl 4. kola Premier League zvíťazili na domáce pôde s Wiganom presvedčivo 3:0. O všetky tri góly sa postaral Argentínčan Sergio Agüero. "Sergio hral veľmi dobre, ale ostatní hráči prispeli k víťazstvu rovnakým dielom. Spokojný som hlavne s výkonom Carlosa Téveza, ktorý si s dobre rozumel so Sergiom," povedal na adresu Agüera a Téveza Mancini. City je v tabuľke na 2. priečke, lepšie skóre má totiž mestský rival Manchester United. V stredu majú na programe duel LM s talianskym SSC Neapol, v ktorom pôsobí kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík.