Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

26. januára 2010

Medzinárodný menový fond vylepšil prognózu rastuMedzinárodný menový fond (MMF) v utorok vylepšil prognózu rastu globálnej ekonomiky v roku 2010. V najnovšom ekonomickom výhľade MMF uviedol, že globálna ekonomika sa v ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


WASHINGTON 26. januára (WEBNOVINY) - Medzinárodný menový fond (MMF) v utorok vylepšil prognózu rastu globálnej ekonomiky v roku 2010. V najnovšom ekonomickom výhľade MMF uviedol, že globálna ekonomika sa v tomto roku zväčší o 3,9 %, čo je optimistickejšia prognóza v porovnaní s októbrovým výhľadom, ktorý rátal s rastom na úrovni 3,1 %. V roku 2011 podľa fondu svetová ekonomika vzrastie o 4,3 %.

Medzinárodný menový fond konštatoval, že mnohé centrálne banky si v tomto roku budú môcť dovoliť udržiavať úrokové sadzby na nízkej úrovni, keďže sa očakáva nízka inflácia a vysoká nezamestnanosť. Dodal, že ekonomiku je naďalej potrebné podporovať fiškálnou politikou a stimulačné opatrenia, ktoré sú pre rok 2010 naplánované, by sa mali zrealizovať.

MMF očakáva, že ekonomika USA sa v tomto roku zväčší o 2,7 %, hospodárstvo eurozóny o 1 %, ekonomika Japonska o 1,7 % a ekonomika Veľkej Británie o 1,3 %. Ruské hospodárstvo by sa malo zväčšiť o 3,6 %, indické o 7,7 % a čínske až o 10 %.

SITA/Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak rezort vyňal jeden úsek,je to podraz pre Košice
<< predchádzajúci článok
Galbavý sa stretol s ministrom práce Macedónska