Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. júla 2010

Minister Simon by chcel zrušiť zmluvu s ColumbexonMinister pôdohospodárstva SR Zsolt Simon chce zrušiť zmluvu s firmou Columbex na dodávku informačných systémov pre Pôdohospodársku platobnú agentúru. Ako šéf ...Zdieľať
zsolt simon Zsolt Simon

Foto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) - Minister pôdohospodárstva SR Zsolt Simon chce zrušiť zmluvu s firmou Columbex na dodávku informačných systémov pre Pôdohospodársku platobnú agentúru. Ako šéf rezortu uviedol na utorňajšej tlačovej besede, rád by aj dostal vyplatené prostriedky zo všetkých podozrivých zmlúv, nebude to však asi možné. Ako Simon informoval, predchádzajúce vedenie zaplatilo vopred firme Columbex 10 mil. eur. Pôvodná zmluva pritom možnosti vyplácania vopred nedovoľovala, umožnil to až dodatok podpísaný v apríli vtedajším ministrom Vladimírom Chovanom.

Simon skonštatoval, že v súčasnosti nikto na ministerstve presne nevie, ktoré služby a prečo dodáva Columbex a ktoré jeho subdodávateľ SAP. "Môže nastať, že za niektoré služby alebo tovary sa platilo dvakrát. Nehovorím, že sa to stalo, ale vylúčiť to nemôžem," upozornil Simon. Problémom druhého Chovanovho dodatku k zmluve je aj to, že stanovil presné podmienky, za ktorých možno zmluvu vypovedať. Inak je zmluva nevypovedateľná.

Minister Simon avizoval, že nechá spraviť analýzu prác, ktoré dodal Columbex. Chce tak zistiť, aká bola skutočná cena práce a posúdiť, či cena bola adekvátna.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera nezamestnanosti v júni vzrástla na 12,34 %
<< predchádzajúci článok
Belgicko sa musí pripraviť na voľnejšiu federáciu