Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2007

Ministerstvo pripravuje zmenu činnosti ÚDZSMinisterstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje zmenu činnosti Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Ako sa uvádza v predbežnej informácii MZ o pripravovanom návrhu nového zákona ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje zmenu činnosti Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Ako sa uvádza v predbežnej informácii MZ o pripravovanom návrhu nového zákona o zdravotnom poistení a zdravotných poisťovniach, ÚDZS sa má zmeniť na inštitúciu "koordinačnú a integračnú vo vzťahu k zdravotným poisťovniam a poskytovateľom zdravotnej starostlivosti". ÚDZS má zároveň spravovať novovzniknutý fond na úhradu finančne zvlášť náročných zdravotných výkonov. Fond sa má tvoriť z príspevkov od zdravotných poisťovní, štátu, výnosov z pokút a ďalších zdrojov.

Nový zákon má tiež upravovať právnu formu Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Spoločnej zdravotnej poisťovne na verejnoprávne inštitúcie. Zjednodušiť má aj ročné zúčtovanie poistného. MZ tiež zverejnilo predbežnú informáciu o pripravovanej novele zákona o zdravotných poisťovniach, ktorá by mala umožniť postupovanie pohľadávok zdravotných poisťovní s majetkovou účasťou štátu voči dlžníkom v konkurze a v likvidácii na právnickú osobu so stopercentnou majetkovou účasťou štátu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po pol roku obvinili muža, ktorý nezaplatil za naftu
<< predchádzajúci článok
Víťazom turkménskych volieb sa stal Berdymuchammedov