Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2022

Ministerstvo vnútra nakupuje detektory lži. Budú sa používať v prijímacích procesoch do bezpečnostných zložiek?Ministerstvo vnútra SR má v úmysle nakúpiť polygrafy, hovorovo nazývané aj „detektory lži". Vyplýva to z výzvy na ...Zdieľať
gettyimages 1160964696 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra SR má v úmysle nakúpiť polygrafy, hovorovo nazývané aj „detektory lži". Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk zverejnenej na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie. Náklady na zabezpečenie zariadení rezort odhaduje na 95 989 eur bez DPH.


„Predmetom zákazky je nákup polygrafov s minimálne ôsmymi kanálmi, to znamená ôsmymi vstupmi pre hlavné komponenty a doplnkové komponenty na zaznamenávanie fyziológie - kardio, krvný tlak a krvný tep, pneumo dýchanie (hrudné a brušné), pokožka elektrodermálna aktivita, pohybové senzory," uvádza ministerstvo.

Zariadenia má podľa rezortu využívať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Záujemcovia o ich dodanie môžu ministerstvu predkladať ponuky do 26. mája.

Na Slovensku nie sú výsledky z vyšetrenia polygrafom uznávané ako dôkaz pred súdom. Zariadenia sa však využívajú napríklad v prijímacom procese do rôznych bezpečnostných zložiek ako aj pri výberových konaniach na vedúce pozície v takýchto zložkách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra nakupuje detektory lži. Budú sa používať v prijímacích procesoch do bezpečnostných zložiek? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trussová by Ukrajine viac sprístupnila vybavenie NATO. Putin musí čeliť porážke, ktorá zabráni ďalšej agresii
<< predchádzajúci článok
Krajniak: Sme rodina sa neháda a nie je prekážkou toho, aby sa schválila dohoda na inflačnej pomoci