Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. mája 2017

Motocyklista Hayden utrpel poškodenie mozgu, je v kritickom staveNa archívnej snímke z 29. októbra 2006 americký motocyklista Nicky Hayden.Zdieľať
Na archívnej snímke z 29. októbra 2006 americký motocyklista Nicky Hayden. Foto: TASR/AP
Cesena 19. mája (TASR) - Americký motocyklový pretekár Nicky Hayden utrpel vážne poškodenie mozgu a naďalej je v extrémne kritickom stave. Uviedla to nemocnica v talianskej Cesene, kde majster sveta MotoGP 2006 leží na jednotke intenzívnej starostlivosti po stredajšej nehode, neďaleko Rimini ho na bicykli zrazil osobný automobil.


Prognóza jeho stavu zostáva neznáma. Prileteli za ním snúbenica Jackie, matka Rose a brat Tommy. "Veľmi, veľmi zlé správy. Lekár mi povedal, že Nickyho situácia bola od začiatku zložitá a postupom času to začínate chápať. Je to obrovská škoda, pretože Nicky je skvelý jazdec, ale predovšetkým nesmierne dobrý človek, ktorý sa vždy usmieval. Dúfame v to najlepšie," citoval portál autosport.com Valentina Rossiho.

Talian bol tímovým kolegom Haydena v rokoch 2003, 2010 a 2011, v sezóne 2006 práve s ním prehral súboj o titul majstra sveta. Američan po ročníku 2015 zamieril do šampionátu Superbike, ale objavil sa aj v dvoch pretekoch MotoGP ako záskok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Alonso opäť štvrtý v tréningu Indy 500, sústredí sa na kvalifikáciu
<< predchádzajúci článok
WADA oznámila, že Isinbajevová skončí na čele ruského antidopingu

Motocyklista Hayden utrpel poškodenie mozgu, je v kritickom stave - diskusné fórum čitateľov