25. júna 2011

Na hokejbalových MS Slováci po prehre s Čechmi len o bronz

Slovenská hokejbalová reprezentácia bude hrať na majstrovstvách sveta v Bratislave o 3. miesto, keď v sobotňajšom semifinále prehrala s obhajcami prvenstva z Česka 0:2. ...

hokejbal Foto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Slovenská hokejbalová reprezentácia bude hrať na majstrovstvách sveta v Bratislave o 3. miesto, keď v sobotňajšom semifinále prehrala s obhajcami prvenstva z Česka 0:2. Slováci, ktorí postúpili priamo zo skupiny do semifinále, utrpeli na šampionáte prvú prehru. V nedeľu o 15.00 h nastúpia proti zdolanému tímu z večerného semifinálového súboja Kanada - USA.

Česi začali veľmi aktívne a z tlaku vyťažili už po 88 sekundách gól, keď sa presadil tečom Růžičkovej strely Kejř. Slovenskí hráči sa postupne rozbiehali a začali si tiež vytvárať šance. V 6. min však išli do troch a Česi dlhú presilovku o dvoch hráčov tesne pred jej koncom využili akciou na jeden dotyk s presnou strelou Nováka do odkrytej bránky. Česi v prvej tretine dominovali, domáci im však bol zdatným protivníkom. V 18. min mal gól na hokejke Giba, ale Heczko na čiare výborne zasiahol. Slováci sa tlačili do ďalších šancí, ale nedokázali prekonať pozorného českého gólmana. Slovenský tlak sa stupňoval v tretej tretine, ale brankár Heczko sa prekonával. Česi hrozili z rýchlych brejkov a ani Petrík sa nemohol nudiť. Šance Slováka, Chovana či Paločka sa úspechom neskončili. Vo výbornej atmosfére sa hral najlepší hokejbal na šampionáte. Aj keď sa dej odvíjal prakticky celý čas v českom obrannom pásme, Slováci už gól nedokázali dať ani pri power-play spojenej s presilovkou.

Semifinále:
Slovensko - Česko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 2. Kejř (Růžička), 8. Novák (Kubeš, Bacovský)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hollett (Kan.), Soraperra (Tal.), 2000 divákov.

Zostava Slovenska: Petrík - Minárik, Giba, Kapánek, Blahut, Filip, Káčer, Lvomský, Brejčák - Hrivnák, Svitana, Škvaridlo - Tóth, Chovan, Martinusík - Kanich, Lajčiak, Rímsky - Kašša, Paločko, Ecker - Slovák, Ladiver

WOZNIACKA: Proti Cibulkovej to bude boj
WIMBLEDON: Beck prehral v 3. kole dvojhry mužov