Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. decembra 2006

Na Rely Dakar hrozia únosy a prepady jazdcovOrganizátori 29. ročníka Rely Lisabon - Dakar (6. - 21. januára) oznámili, že z bezpečnostných dôvodov došlo na poslednú chvíľu k zmene v rozpise pretekov. Vzhľadom na to, že francúzske ...Zdieľať


DAKAR 25. decembra (WEBNOVINY) - Organizátori 29. ročníka Rely Lisabon - Dakar (6. - 21. januára) oznámili, že z bezpečnostných dôvodov došlo na poslednú chvíľu k zmene v rozpise pretekov. Vzhľadom na to, že francúzske ministerstvo zahraničných vecí varovalo pred možnými únosmi účastníkov rely zo strany alžírskych protivládnych islamistických rebelov z organizácie GSPC, desiatu a jedenástu etapu vedúcu v pohraničnej oblasti medzi Mali a Mauretániou (Nema - Timbuktu, resp. Timbuktu - Nema) úplne zrušili. Podľa francúzskych spravodajských služieb hrozia jazdcom prepady prípadne aj únos zo strany islamistov, ktorí bojujú proti vláde alžírskeho prezidenta Abdelaziza Boutefliku. V poslednom období totiž zaznamenali veľké presuny ozbrojencov - ich počet sa odhaduje na päťsto - práve neďaleko oblasti, kadiaľ mala viesť trať pretekov. Organizátori preto 10. etapu modifikovali tak, že sa bude 16. januára jazdiť len v okolí mauretánskej Nemy a na druhý deň bude cieľ v Ayoun-el-Atrous. Do Mali sa celý konvoj Rely Lisabon - Dakar presunie až 18. januára.
Slovensko bude mať na 29. ročníku púštnej rely dvojnásobné zastúpenie v kategórii motocyklov. Okrem trojnásobného účastníka "Dakaru" Jaroslava Katriňáka sa prvý raz v kariére predstaví aj Ivan Jakeš. Obaja slovenskí pretekári budú jazdiť na motocykloch KTM 660 zo špeciálnej limitovanej série ako členovia Dakar Team-u skupiny Mol. Vedúcim tohto medzinárodného tímu je Maďar Balázs Szalay.

SITA, AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pršo je zranený, opäť sa črtá šanca pre Filipa Šeba
<< predchádzajúci článok
Góly slovenských obrancov Jurčinu a Cháru