24hod.sk    Šport    NHL

13. decembra 2005

Nagy zariadil víťazstvo kojotov

V štyroch nočných zápasoch NHL, z ktorých sa až v troch muselo rozhodovať o víťazovi v predĺžení, sa bodovo presadili štyria Slováci.

Z víťazstva sa však radoval len Ladislav Nagy, ktorý výraznou mierou pomohol Phoenixu k triumfu na ľade Bostonu. Dvadsaťšesťroč-ný rodák zo Šace najskôr na začiatku tretej časti hry prihrával Mikeovi Johnsonovi na vyrovnávajúci gól, aby po tridsiatich sekundách predĺženia sám rozhodol o víťazstve. „S Mikeom Johnsonom a s Jamiem Lundmarkom sa mi momentálne hrá veľmi dobre. Všetko nám vychádza a dúfam, že to bude pokračovať aj naďalej,“ povedal po stretnutí Nagy, ktorý si v posledných trinástich stretnutiach pripísal na svoje konto 22 bodov za 9 gólov a 13 asistencií.
V zápase bohatom na góly podľahla doma Atlanta po predĺžení Chicagu 4:5. Ronald Petrovický aj Marián Hossa si svoje štatistiky lepšili o jednu asistenciu, ale prehre nezabránili. Peter Bondra sa v zostave Atlanty pre zranenie znovu neobjavil. Buffalo pripravilo Minnesote šiestu prehru
v posledných siedmich zápasoch. Nezabránil tomu ani Marián Gáborík, ktorý asistoval pri druhom góle domácich. Naopak, Sabres ťahajú výbornú sériu, keď z posledných
13 stretnutí triumfovali v jedenástich. Columbus si aj po domácom stretnutí s New Jersey zachoval pozíciu jediného tímu v celej NHL, ktorý doposiaľ nepocítil trpkosť prehry v predĺžení či samostatných nájazdoch. Necelých štrnásť sekúnd pred koncom nadstaveného času sa o to postaral Bryan Berard, ktorému pozíciu pripravil nestarnúci Sergej Fjodorov.

sumár NHL

Atlanta - Chicago 4:5 po sam. nájazdoch (2:3, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1), góly: 18. Savard (Slater, PETROVICKŻ), 20. Kovaľčuk, 37. Kovaľčuk, 50. Vjačeslav Kozlov (MARIÁN HOSSA) - 2. Vorobjev, 12. Špaček, 13. Vorobjev, 53. Keith, rozhodujúci sam. nájazd premenil Holmqvist, Boston - Phoenix 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1), góly: 3. Leetch - 42. Johnson (NAGY), 61. NAGY, Columbus - New Jersey 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0), góly: 32. Žerdev, 45. Žerdev, 65. Berard - 11. Martin, 37. Gionta, Minnesota - Buffalo 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), góly: 12. M. Koivu, 32. Rolston (GÁBORÍK) - 9. Vanek, 40. Drury, 57. Grier.