Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2018

Národný front by mal podľa Le Penovej zmeniť názovFrancúzska politická strana Národný front (FN) by si mala zmeniť názov, aby sa stala atraktívnejšou pre voličov. Vyhlásila to v nedeľu na tlačovej konferencii v Alencone ...Zdieľať
Marine Le Penová Foto: TASR/AP
Paríž 7. januára (TASR) - Francúzska politická strana Národný front (FN) by si mala zmeniť názov, aby sa stala atraktívnejšou pre voličov. Vyhlásila to v nedeľu na tlačovej konferencii v Alencone líderka FN Marine Le Penová. Informoval o tom spravodajská portál France Info.


Le Penová spresnila, že väčšina aktivistov FN podporuje zmenu názvu strany, čím poprela medializované správy, že proti tomuto zámeru je 80 percent členskej základe.

Dodala, že vedenie FN v súčasnosti rozposiela do regionálnych centrál FN dotazníky, aby takto získalo stanovisko členskej základne. Ak by sa väčšina členov vyslovila za zmenu názvu FN, možné alternatívy nového názvu by boli predmetom rokovaní a hlasovania na zjazde FN, ktorý sa bude konať 11. marca tohto roku.

"Ak teraz meníme Národný front, treba zmeniť aj jeho názov," vyhlásila Le Penová. Dodala, že ak je v názve strany "niečo, čo vyvoláva obavy alebo príliš emocionálnu reakciu, čo v prípade Národného frontu je, netreba váhať. V záujme víťazstva treba využiť všetky prostriedky".

Le Penová je momentálne na okružnej ceste po regiónoch Francúzska, ktorá sa koná v rámci programu "reštartu strany" po jej porážke v prezidentských voľbách v roku 2017.

Podľa názoru Le Penovej by "rebranding" FN umožnil nielen získať nových členov, ale strana by mala aj väčší rešpekt, čo by jej v budúcnosti mohlo otvoriť možnosti pre vytváranie pravicových koalícií s inými politickými subjektmi.

Le Penová uviedla, že historický názov FN by sa nemal z "nostalgických dôvodov" stať bremenom pre toto politické hnutie, ktoré by mohlo z opozičného kritika prerásť do vládnej strany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia odvolala pátranie po dôchodcovi z Rovinky, muža našli mŕtveho
<< predchádzajúci článok
Deti do 15 rokov v Lučenci môžu cestovať MHD zdarma